Środowisko
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/08/18.jpg Dożynki

Dożynki Wojewódzkie 2020 odwołane, ale w Pelplinie będzie dziękczynna msza

Fot. mat. UMWP
07.08.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
07.08.2020

W związku z pandemią samorząd województwa pomorskiego odwołuje planowane na 12 września 2020 r. Dożynki Wojewódzkie. Nie odbędzie się także coroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zamiast Dożynek 12 września w bazylice katedralnej w Pelplinie zostanie odprawiona uroczysta msza święta.

Msza święta będzie jedynym wydarzeniem organizowanym w ramach Święta Plonów.

 

Dożynki odwołane

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w dalszym ciągu nie jest ustabilizowana. Liczba zakażeń rośnie także na Pomorzu. – W związku z tym samorząd województwa pomorskiego podjął decyzję o odwołaniu Dożynek Wojewódzkich 2020, które miały się odbyć 12 września – mówi Krzysztof Pałkowski, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP.  – Robimy to przede wszystkim w trosce o zdrowie i życie uczestników Dożynek, mieszkańców regionu i rolników – dodaje. Warto pamiętać, że każdego roku w Dożynkach Wojewódzkich uczestniczyło kilka tysięcy osób z całego województwa. Odwołany został także coroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

 

Msza w Pelplinie

W 2020 r. jedynym elementem obchodów Święta Plonów będzie uroczysta msza w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Pelplinie. – Ta uroczysta msza w intencji rolników i podziękowania za zebrane plony zostanie odprawiona 12 września o godz. 12 – zapowiada dyrektor Pałkowski. – Co ważne, msza będzie transmitowana w radiu diecezji pelplińskiej oraz w mediach Urzędu Miasta i Gminy Pelplin i samorządu województwa – informuje przedstawiciel UMWP.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.