Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Do odkrycia 75 tytułów, m.in.: książki dla dzieci,  komiksy i powieści. Gra miejska Książka Go w ten weekend

Do odkrycia 75 tytułów, m.in.: książki dla dzieci, komiksy i powieści. Gra miejska Książka Go w ten weekend

Ludzie trzymający książki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku, po raz siódmy, organizuje grę miejską pod hasłem Książka Go. W tym roku miłośnicy literatury i rywalizacji będą mieli okazję do spotkania już w najbliższy weekend, czyli 4 i 5 lipca 2020 roku.

 

Będzie to specjalna edycja zabawy z okazji 75-lecia biblioteki.

 

Sprawdź, czy znajdziesz?

W Gdańsku zostanie ukrytych 75 publikacji. Wśród nich dużo komiksów oraz książek dla dzieci, ale nie zabraknie także ciekawych powieści dla dorosłych. – W tym roku wracamy do korzeni i będziemy ukrywać książki w całym Gdańsku, żeby było trudniej i żeby uczestnicy mieli więcej zabawy przy wyszukiwaniu kryjówek – wyjaśnia Marcin Haftkowski, rzecznik biblioteki.

 

O co chodzi?

Książka Go to świetna okazja dla fanów gier terenowych oraz pomysł na spędzenie weekendowego popołudnia na świeżym powietrzu w gronie rodzinny lub znajomych. Nagrodami dla szczęśliwych znalazców są książki – nowości wydawnicze, takie jak np.: „Wyrwa” Wojciecha Chmielarza, „Chirurg” Michała Larka, „Po cudze pieniądze” Hanny Cygler, „Jadłonomia po polsku” Marty Dymek, popularne komiksy dla dzieci i młodzieży z serii Marvela i Kaczora Donalda oraz powieści graficzne.

Zagadki będą publikowane punktualnie o godz. 12. 00 w sobotę i niedzielę na bibliotecznym profilu na Facebboku @BibliotekaPublicznaGdansk oraz na Instagramie @biblioteka_gdansk.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do Internetu.

 

Książka Go_baner

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.