Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/03/w_sadurski.jpg Demokracja na czarną godzinę. Spotkanie z prof. Wojciechem Sadurskim w NCK

Demokracja na czarną godzinę. Spotkanie z prof. Wojciechem Sadurskim w NCK

Mat. prasowy NCK
22.03.2023
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
22.03.2023

Bohaterem najbliższego spotkania w ramach projektu Akademia Społeczeństwa Otwartego będzie prof. Wojciech Sadurski. Pretekstem do rozmowy będzie najnowsza książka profesora pt. „Demokracja na czarną godzinę”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 23 marca 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Transmisja wideo z tego spotkania będzie dostępna na portalu gdansk.pl

Znawca prawa i nauk o polityce

Prof. Wojciech Sadurski jest prawnikiem, filozofem, politologiem, publicystą i komentatorem politycznym. Wykłada prawo na Uniwersytetach w Sydney i Melbourne oraz Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Będąc członkiem Rady Programowej Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie, zasiada w Radzie Programowej Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest również członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych kolegiach redakcyjnych czasopism naukowych. Jako publicysta jest również autorem wielu książek oraz artykułów naukowych z zakresu filozofii prawa, konstytucjonalizmu porównawczego i filozofii politycznej.

Najwięcej rozgłosu przyniosły mu bezkompromisowe wypowiedzi w obronie polskiej demokracji. Zbiór jego tekstów ukazał się niedawno w tomie „Demokracja na czarną godzinę”.

.

Spotkanie z prof. Wojciechem Sadurskim

  • 23 marca 2023 r., czwartek, godz. 18.00
  • Nadbałtyckie Centrum Kultury: Ratusz Staromiejski (Sala Mieszczańska)
  • ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
  • wstęp – wolny

Organizatorem spotkania jest Komitetu Obrony Demokracji Region Pomorski w ramach projektu Akademia Społeczeństwa Otwartego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.