Samorząd
Danuta Wawrowska z odznaczeniem „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”

Danuta Wawrowska z odznaczeniem „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”

Odznaka honorowa „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”. Fot. rpo.gov.pl
18.10.2020
AP

AP
18.10.2020

Aktywnie przeciwstawia się wszelkim przejawom dyskryminacji. Radna województwa pomorskiego została odznaczona przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Danuta Wawrowska jest zarówno prawnikiem, jak i radną województwa pomorskiego.

 

Kim jest Danuta Wawrowska?

Pracę w sejmiku województwa łączy także z inną działalnością. Jest absolwentką wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jest właścicielką kancelarii prawnej, a także członkiem Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest prezesem i współzałożycielem Stowarzyszenia Kobiecy Słupsk. Wawrowska jest także członkiem Stowarzyszenia Kongres Kobiet w Warszawie i jego pełnomocnikiem regionalnym w Słupsku.

 

Odznaczenie RPO

Czemu Danuta Wawrowska otrzymała wyróżnienie? – Prawniczka, radna, działaczka, kobieta wolności, aktywna obrończyni praw człowieka i praw kobiet, koleżanka Danusia. To hasła z ulotki wyborczej Danuty Wawrowskiej. Reklama? Hasła wyborcze? Tak, ale jak się prześledzi co Danuta Wawrowska robi codziennie, to okazuje się, że to nie tylko hasła, ale rzeczywistość, a można by jej dopisać jeszcze więcej – mówił Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

Fot.  rpo.gov.pl

 

Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka

Honorowa odznaka została ustanowiona w 2009 roku. Jest przyznawana jest wyróżnieniem przyznawanym za szczególne osiągnięcia na rzecz praw człowieka. Może zostać nadana obywatelom RP, obywatelom państw obcych, a także organizacjom i instytucjom. Do tej pory odznaczenie otrzymali między innymi: Jerzy Owsiak, Władysław Bartoszewski, Olga Krzyżanowska czy Ewa Ewart.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.