Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/06/iwona_rozbiewska_rezydencja_zapowiedz-1.jpg Czym jest hedrokonstrukt według Iwony Rozbiewskiej?  Chcesz się przekonać, przyjdź na wystawę do CAT

Czym jest hedrokonstrukt według Iwony Rozbiewskiej? Chcesz się przekonać, przyjdź na wystawę do CAT

Iwona Rozbiewska. Fot. materiał prasowy BGSW

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż, który odbędzie się 22 czerwca. Prace Iwony Rozbiewskiej dotyczące utopii, sztuczności i niedostępności można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce do 28 czerwca 2022 r.

Wystawa odbywa się w ramach rezydencji artystycznej

Czym jest hedrokonstrukt?

Według artystki to zestawienie fragmentów dwóch słów. Chodzi o wielościan (polyhedron) i konstrukt. Obie te rzeczy są dobrze rozpoznawalne w dziełach Iwony Rozbiewskiej, a elementem łączącym wszystkie prace są spirale. Artystka zajęła się tematami utopii, sztuczności i niedostępności tego stanu. Pokazała absurd i ironię.

– W czasach ciągłego rozwoju, nowych technologii, wszechobecnej sztucznej inteligencji i próbie osiągnięcia ostatecznego spełnienia to, do czego dążymy i co wydaje się celem współczesnego społeczeństwa, jest w istocie kwintesencją sztuczności – tłumaczy Iwona Rozbiewska.

Iwona Rozbiewska

Ukończyła studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Monachium. Uzyskała tytuł doktora sztuk plastycznych na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest laureatką Gilbert Bayes Award 2022 przyznawanej przez The Royal Society of Sculptors w Londynie. Otrzymała szereg stypendiów artystycznych, grantów i rezydencji, m.in. w: Finlandii, Argentynie i Holandii, a także z Akademie der Künste w Berlinie (2021) oraz stypendium Erasmus na Akademie der Bildenden Künste w Monachium (2011/12). Jej prace były wystawiane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje pod Warszawą i niedaleko Monachium. Autorka otrzymała stypendium z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Deutscher Künstlerbund i Neustart Kultur Modul D.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.