Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/04/Bez-nazwy.jpg Czy z biletem autobusowym można pojechać pociągiem? Tak! Już od 1 maja będzie nowa oferta

Czy z biletem autobusowym można pojechać pociągiem? Tak! Już od 1 maja będzie nowa oferta

Fot. Paweł Przymanowski.
04.04.2024
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
04.04.2024

Pociągiem czy autobusem? Od 1 maja 2024 r. codzienne dojazdy do pracy czy szkoły będą łatwiejsze. Na wybranych liniach autobusowych honorowane będą bilety miesięczne wydane w ramach kolejowej Taryfy Pomorskiej. Dotyczy to np. podróży do Miastka, Kościerzyny czy Helu.

Szczegółowy rozkład jazdy będzie dostępny na stronach internetowych przewoźników autobusowych i Polregio.

Nowy bilet

Nie wszędzie w naszym regionie dojedziemy pociągiem. Czasem w codziennych dojazdach w jedną stronę można pojechać pociągiem, ale w drugą lepiej pasuje połączenie autobusowe. To nie tylko niewygoda, ale i dodatkowe koszty. Od 1 maja to już nie będzie problemem. Na wybranych liniach kolejowe bilety miesięczne w ramach Taryfy Pomorskiej będą honorowane w autobusach. Chodzi o linie, które obsługiwane są na zlecenie samorządu województwa. Oznacza to, że z jednym biletem będzie można wsiąść zarówno do pociągu, jak i do autobusu.

Gdzie będzie obowiązywać?

Kolejowe bilety miesięczne wydane w ramach Taryfy Pomorskiej (tj. bilety miesięczne normalne, z ulgami ustawowymi i handlowymi 10% i 50%) obowiązujące na odcinkach Gdynia – Hel, Słupsk – Miastko i Chojnice – Kościerzyna będą honorowane w autobusach, które wykonują przewozy pasażerskie na zlecenie samorządu województwa pomorskiego na liniach: Gdynia – Hel (2 pary połączeń PKS Gdynia), Słupsk – Miastko (10 par kursów PKS Bytów), Chojnice – Kościerzyna (łącznie 10 par obsługiwanych przez PKS Starogard Gdański i PKS Chojnice).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.