Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/bike-g641afe90a_1920.jpg Czy w Twojej miejscowości łatwo poruszać się rowerem? Rusza Badanie Klimatu Rowerowego 2022

Czy w Twojej miejscowości łatwo poruszać się rowerem? Rusza Badanie Klimatu Rowerowego 2022

Fot. pixabay.com
07.09.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
07.09.2022

Uwaga samorządy! Do 26 września 2022 r. można zgłosić się do udziału w Badaniu Klimatu Rowerowego. Dzięki temu poznacie odpowiedź, czy jazda rowerem w waszej miejscowości jest łatwa, czy jest coś, co wymaga poprawy.

To już druga edycja badania. Pierwsza odbyła się 2 lata temu.

Na czym polega badanie?

Projekt realizuje Polska Unia Mobilności Aktywnej. Badanie Klimatu Rowerowego 2022 to próba znalezienia odpowiedzi na pytania czy dana władze lokalne traktują ruch rowerowy poważnie. Wyniki badań powiedzą też, czy dla mieszkańców korzystanie z transportu rowerowego jest łatwe, czy też jest źródłem stresu. Chodzi o to, aby dzięki badaniu lepiej kształtować przestrzeń publiczną i poprawić warunki jazdy rowerem. W badaniach uczestniczyć może każdy, kto korzysta z roweru, i nie jest ważne jak często porusza się jednośladem.

Co muszą zrobić samorządy?

Udział w badaniach jest bezpłatny. Rola samorządów terytorialnych w badaniu jest prosta. Trzeba do 26 września 2022 r. wysłać poprzez specjalny formularz wysłać zgłoszenie. Cały ciężar prac badawczych biorą na siebie organizatorzy. A biorące udział w badaniu samorządy za pomocą mediów, stron internetowych czy kampanii informacyjnych będą rozpowszechniać informacje o badaniach i zachęcać mieszkańców do udziału.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie Badania Klimatu Rowerowego 2022.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.