Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Czy sezon 2019/2020 będzie równie udany jak poprzedni? Nowości w repertuarze Teatru Wybrzeże

Czy sezon 2019/2020 będzie równie udany jak poprzedni? Nowości w repertuarze Teatru Wybrzeże

Widownia w Teatrze Wybrzeże

Teatr Wybrzeże zaprasza na nowy sezon artystyczny 2019/2020. Pojawią się bestsellerowe tytuły, premierowe spektakle oraz atrakcyjne i zróżnicowane zapowiedzi repertuarowe.

 

Po niezwykle udanym ubiegłym sezonie, docenionym m.in. przez ankietowanych w miesięczniku „Teatr” specjalistów, a także po pracowitych wakacjach, podczas których odbyły się trzy premiery, zespół Teatru Wybrzeże zaprasza na nowy sezon artystyczny.

 

Co na początek?

W sobotę, 12 października 2019 r. na Dużej Scenie odbędzie się premiera spektaklu „Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa” Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Aignera. To operetka komiczna z elementami historii, polityki i licznymi odniesieniami do obecnych czasów, która zostanie zrealizowana w ramach obchodów
200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

W listopadzie będzie można zobaczyć spektakle
11. edycji przeglądu teatralnego „Wybrzeża Sztuki”,
a wśród nich najnowsze dzieła Krystiana Lupy i Jana Klaty. Natomiast w grudniu na Dużej Scenie zostanie zaprezentowane arcydzieło polskiego romantyzmu – „Kordian” Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Orzechowskiego.

 

A w nowym roku?

W nowym roku zaplanowano spotkania z pracami młodych reżyserów – Radosława Maciąga
i Franciszka Szumińskiego. Ponadto, po raz pierwszy do współpracy z Teatrem Wybrzeże został zaproszony Radosław Rychcik. Na widzów czekać będą również premiery stałych współpracowników teatru – Eweliny Marciniak, Kuby Kowalskiego i Jarosława Tumidajskiego.

Plakat nowego sezonu w Teatrze Wybrzeże

Plakat na otwarcie sezonu zaprojektował Paweł Kamiński.

 

 

A już w marcu w wyremontowanej Malarni zostanie wystawiony „Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williamsa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.