Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/04/Agata-Zbylut-Bezoar-Obiekt-wykonany-z-bizuterii-naczynia-medycznego-koronki-bawelnianej-2014-2024.jpg Czy plamy na słońcu na nas oddziałują? Dowiesz się podczas wystawy zbiorowej w Ustce i Słupsku

Czy plamy na słońcu na nas oddziałują? Dowiesz się podczas wystawy zbiorowej w Ustce i Słupsku

Agata Zbylut Bezoar Obiekt wykonany z biżuterii, naczynia medycznego, koronki bawełnianej, 2014-2024. Fot. materiał prasowy BGSW
09.04.2024
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
09.04.2024

Wernisaż wystawy z udziałem artystek odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 11 kwietnia 2024 r. Prace, o tym, że człowiek jest najdoskonalszą istotą, zaprezentują: Honorata Martin, Agata Nowosielska, Anna Orbaczewska, Aleka Polis, Diana Rönnberg, Agata Zbylut i Marta Zgierska. Ekspozycję można oglądać do 23 czerwca 2024 r. w Ustce i Słupsku.

Kuratorką wystawy jest Weronika Teplicka.

Człowiek jest najdoskonalszą istotą

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace artystek mówiących o samotności w czasie kryzysów wewnętrznych, ale i spowodowanych okolicznościami zewnętrznymi – oraz o nieuniknionych punktach zwrotnych w życiu. Próba stworzenia pewnych rytuałów jako formy autoterapii pomaga w oczyszczeniu i uwolnieniu się od zakumulowanych afektów. Bolesne przeżycia stają się impulsem do prowadzenia procesu twórczego i inspiracją do nieustannego poszerzania praktyki artystycznej. Eksplorując własne ciała i doświadczenia osobiste, przywołując traumy i odkrywając herstorie artystki uwidaczniają tezę, że człowiek pomimo destrukcyjnych skłonności wobec siebie i natury – nadal pozostaje tej natury najdoskonalszym dziełem.

Czy plamy na słońcu mają na nas wpływ?

Obecność plam na słońcu może dowodzić, że nawet tak niezmienny i stabilny punkt odniesienia dla całego wszechświata, może w pewnych momentach ujawniać nieoczekiwaną zmienność formy. Niektórzy wyjaśniają możliwość pojawiania się plam słonecznych jako pierwszych symptomów zbliżających się klęsk i kataklizmów. Osoby takie wierzą, że wzmożona aktywność słoneczna może oddziaływać negatywnie na stany emocjonalne. W sytuacjach kryzysowych, podczas oczekiwania na nieuniknione, może pojawiać się zobojętnienie lub wzmożone działanie, osoby racjonalne zaczynają postępować niezrozumiale, a te o skłonnościach depresyjnych racjonalnie.

Wystawa „Plamy na słońcu”

  • 11 kwietnia 2024 r., czwartek, godz. 18.00 – wernisaż
  • ekspozycję można oglądać do 23 czerwca 2024 r.

Centrum Aktywności Twórczej

  • Zaruskiego 1a
  • Ustka

Galeria Kameralna

  • ul. Partyzantów 31 a
  • Słupsk

Baszta Czarownic

  • al. F. Nullo 8
  • Słupsk
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.