Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Czy można wytańczyć wolność? Sprawdzisz to podczas warsztatów w Teatrze Wybrzeże

Czy można wytańczyć wolność? Sprawdzisz to podczas warsztatów w Teatrze Wybrzeże

Scena ze spektaklu „Karmaniola…"

Teatr Wybrzeże zaprasza na bezpłatne warsztaty ruchowe do spektaklu „Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa". Zajęcia odbędą się w czwartek, 28 listopada 2019 r. w Czarnej Sali.

 

Jak za pomocą ciała oddać takie emocje jak chęć walki o wolność? Uczestnicy warsztatów poznają podstawy karmanioli, czyli tańca z okresu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Oprócz nauki oryginalnych kroków, postarają się także ułożyć własne choreografie rewolucyjnych tańców – do muzycznej frazy moniuszkowskiej i nie tylko.

 

Kto poprowadzi zajęcia?

Prowadzącymi będą Wiola Fiuk i Patryk Gacki, czyli DzikiStyl Company. To zawodowi tancerze i choreografowie z Gdańska, którzy tworzą w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, musicalu oraz tańca rozrywkowego. Z Teatrem Wybrzeże współpracowali m. in. przy spektaklu „Nie-Boska komedia” w reżyserii Adama Nalepy.

Szerokiej publiczności znani są jako zwycięzcy programów telewizyjnych „You Can Dance” i „Got to Dance”. Na co dzień związani są z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie można ich zobaczyć w takich spektaklach, jak „Notre Dame de Paris” i „Wiedźmin”. Poza tym tworzą autorskie spektakle teatru tańca oraz ruch sceniczny do spektakli dramatycznych w całej Polsce.

 

Warsztaty ruchowe „Karmaniola: Zatańcz wolność”

  • 28 listopada 2019 r., czwartek, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • Czarna Sala
  • ul. Świętego Ducha 2
  • Gdańsk

 

Czas trwania zajęć wynosi ok. 90 minut. Nie jest wymagane przygotowanie taneczne. Ilość miejsc ograniczona, na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

 

Zobacz też: Operetka komiczna z elementami historii i polityki. „Karmaniola” na deskach Teatru Wybrzeże

 

Warsztaty są realizowane w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Wydarzenie dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.