Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/10/Iwona_Rozbiewska_The_Hidden_Room_II_Fot.Simone_Kessler_MG_0759-385_M.jpg Czy można uporządkować miasta? Wystawa zbiorowa Archimetrie w Ustce i Słupsku

Czy można uporządkować miasta? Wystawa zbiorowa Archimetrie w Ustce i Słupsku

Fot. materiał prasowy BGSW
11.10.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
11.10.2023

Wernisaż oraz panel dyskusyjny z artystami odbędą się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 12 października 2023 r. Prace zaprezentują: Zbigniew Blukacz, Janina Janicka-Grabowska, Iwona Rozbiewska i Urszula Ślusarczyk. Ekspozycję można oglądać do 7 stycznia 2024 r. w Ustce i Galerii Kameralnej w Słupsku.

Kuratorem wystawy jest Roman Lewandowski.

Czym są archimetrie?

„Archimetrie” to projekt zbiorowej wystawy, która ma przedstawiać problematykę szeroko rozumianej estetyki aglomeracji i porządkującego go języka geometrii. Historia, forma i sposób organizacji miasta są komponentami większej rzeczywistości społecznej, która – podobnie jak cała kultura – posiada znakowy i relacyjny charakter. A to w konsekwencji sprawia, że możemy traktować miasto jako przestrzeń pisma (bądź tekstu) ogólnego. Miasto w tym rozumieniu jest tekstualną i semiotyczną strukturą, którą powołują do życia indywidualne oraz zbiorowe podmioty. Warto dodać, że prezentowane na wystawie prace nie są dziełami jednoznacznie realizującymi się w duchu abstrakcji, gdyż intencją ich autorów jest również poszukiwanie związków z otoczeniem i środowiskiem miejskim, a zatem także z architekturą oraz urbanistyką. Porządkami scalającymi zarówno dzieła, jak i tematy prac są redukcja, ascetyzm oraz repetytywność.

Archimetrie

  • 12 października 2023 r., godz. 19.00 – wernisaż oraz panel dyskusyjny z artystami
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.