Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Czy można się wzbogacić jednocześnie dbając o środowisko? Konferencja Dobra Energia w Gdańsku

Czy można się wzbogacić jednocześnie dbając o środowisko? Konferencja Dobra Energia w Gdańsku

Konferencja Dobra Energia w Łodzi

Czy zysk dla firmy i dbanie o środowisko można pogodzić? Jak mądrze inwestować w odnawialne źródła energii (OZE)? Kiedy to się opłaca? Na te i wiele innych pytań dotyczących energetyki odnawialnej będziemy mogli poznać odpowiedzi na konferencji „Dobra Energia" 10 października w Gdańsku.

 

Patronatem honorowym wydarzenie objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Korzyści z dbania o środowisko

Cykl konferencji „Dobra Energia” powstał, by  w gronie ekspertów, praktyków, naukowców, przedstawicieli biznesu i władz rozmawiać o korzyściach płynących z właściwego wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE) i energooszczędnych technologii w budownictwie. Jego celem jest pokazanie potencjału polskich i zagranicznych rozwiązań zakresu wytwarzania i poszanowania energii, a także korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju opartego o OZE. Konferencja inaugurująca cyklu odbyła się w Poznaniu, 22 marca, następne miała miejsce 7 czerwca w Krakowie oraz 13 września w Łodzi.

 

Pomorskie Dni Energii

To trzecia konferencja z cyklu „Dobra Energia”. Tegoroczna edycja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w ramach 7. Pomorskich Dni Energii. Zaproszeni goście będą rozmawiać m.in. o tym, jakie korzyści może przynieść roztropne inwestowanie w OZE dla miast, gmin i ich mieszkańców.

Uczestnicy konferencji będą także dyskutować o roli samorządu w budowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i omawiać dobre praktyki w tym zakresie.

Podczas panelów dyskusyjnych dowiemy się także, co inwestycje w OZE i technologie sprzyjające energooszczędności mogą oznaczać dla firmowego i domowego budżetu. Podpowiedzą też, jak zdobyć pieniądze na takie inwestycje i jak je mądrze wydać.

W dyskusjach udział wezmą m.in.  Bogdan Szymański ze Stowarzyszenia Polska PV, Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii, Marek Sobieniecki (Norpeak Consulting Polska) i  Grzegorz Putynkowski z CBRTP. A także lokalni urzędnicy, samorządowcy i naukowcy.

 

Organizatorem cyklu konferencji „Dobra Energia” jest firma Konferencje Agora. Więcej informacji o konferencji na stronie dobraenergia.edu.pl oraz https://www.facebook.com/DobraEnergiaPL/

 

Konferencja “Dobra Energia” w Gdańsku

  • 10 października 2017
  • Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk
  • Rejestracja na konferencję dostępna na stornie internetowej: https://dobraenergiagdansk.evenea.pl/
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.