Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/07/Alina-Czescik-1-scaled.jpg Człowiek i natura – niezwykłe zdjęcia Aliny Częścik w usteckiej galerii

Człowiek i natura – niezwykłe zdjęcia Aliny Częścik w usteckiej galerii

Fot. materiał prasowy BGSW
04.08.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
04.08.2023

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż fotografii Aliny Częścik, który odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 10 sierpnia. Ekspozycję można oglądać do 21 sierpnia 2023 r. Co zobaczymy? Zdjęcia przedstawiają związek człowieka z naturą.

Wernisaż odbywa się w ramach Galerii Jednego Dnia.

Człowiek vs. przyroda

Młoda artystka zafascynowana jest naturą oraz człowiekiem. Pokazuje piękno człowieka wśród natury, delikatność oraz trwałość życia.

– Natura jest mi bardzo bliska, niemal od zawsze mieszkam na wsi. Kocham polskie wsie i naturalne środowisko. Właśnie tutaj człowiek spotyka się z naturą – wyjaśnia Alina Częścik.

Artystka podjęła próbę pokazania piękna natury, ale też jej toksycznego związku z człowiekiem. Natura sama w sobie nie jest ani zła, ani dobra. Po prostu jest jaka jest. Jednak to ludzie bywają dla niej źli i destrukcyjni. Chce więc pokazać emocje, jakie można przeżyć w naturze. Codzienność często przytłaczana jest rutyną, natomiast wchodząc w świat natury czujemy wolność.

– Chodź raz spróbuj to poczuć! – zachęca Częścik.

O artystce

Alina Częścik urodziła się w Słupsku w 2000 r. W 2020 r. ukończyła Technikum nr III w Słupsku na kierunku fototechnik. Przygodę z fotografią rozpoczęła w pracowni Jadwigi Girsa-Zimnej w Słupskim Ośrodku Kultury. Obecnie jest studentką ASP w Gdańsku na II roku intermediów o specjalności fotografia. Uczestniczka pracowni dr Anki Leśniak, asystent mgr Anny Włodarska-Zamiary. W twórczości porusza tematy fotografii artystycznej, szczególnie portretu. Skupia się na więzi z osobą portretowaną. Brała udział w wystawach indywidualnych i grupowych.

Wystawa fotografii Aliny Częścik ,,Czarno-białe pola”

  • 10 sierpnia 2023 r., czwartek, godz. 17.00 – wernisaż
  • wystawę można oglądać do 21 sierpnia 2023 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.