Praca
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/04/webinar-4216601_1920-1.jpg Chcesz zatrudnić cudzoziemców – to spotkanie jest dla ciebie!

Chcesz zatrudnić cudzoziemców – to spotkanie jest dla ciebie!

Fot. Pixabay.com
25.04.2022
Redakcja

Redakcja
AUTOR
Redakcja

Redakcja
25.04.2022

Ten rok przyniósł ważne zmiany dotyczące przyjmowania do pracy obcokrajowców, w tym obywateli Ukrainy. O tym wszystkim będzie mowa podczas bezpłatnego spotkania on-line z pomorskimi urzędami pracy, które odbędzie się 27 kwietnia. Pomoże ono pracodawcom zorientować się w temacie legalnego zatrudniania cudzoziemców.

Zainteresowanie tematem jest spore, zwłaszcza, że na początku roku wprowadzono ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców. Są też nowe przepisy specustawy dedykowane obywatelom Ukrainy, którzy uciekli do Polski z powodu wojny w ich kraju. Spotkanie organizują Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i powiatowe urzędy pracy z Pomorza. Odbędzie się ono w ramach roku cyklu Urzędy pracy wspierają pomorskich pracodawców.

Z czym może być problem?

Bardzo często pracodawcy mają wiele pytań dotyczących zatrudnienia obcokrajowców, a niektóre kwestie mogą być niejasne. Na przykład pracodawcy często zastanawiają się, jak i gdzie składać dokumenty, jak postępować, o czym trzeba informować urząd, a o czym nie. Podczas bezpłatnego spotkania on-line, które odbędzie się 27 kwietnia o godz. 10.00. wszyscy zainteresowani znajdą odpowiedzi na najważniejsze pytania i uporządkują to, co już wiedzą. O usługach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców opowiedzą specjaliści z powiatowych urzędów pracy, którzy na co dzień wspierają pracodawców w pozyskiwaniu pracowników z zagranicy.

Zatrudnienie pracownika z zagranicy – co warto wiedzieć

Eksperci w sposób prosty, przystępny i kompleksowy przybliżą pracodawcom tematy dotyczące:

  • rejestracji oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom,
  • zatrudniania obywateli Ukrainy w oparciu o specustawę,
  • wydawania zezwoleń na pracę sezonową,
  • informacji na temat tzw. testu rynku pracy.

Program spotkania 

Więcej informacji na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. 

Porozmawiaj z ekspertem, zadaj pytanie

W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania na czacie, na które odpowiedzą specjaliści z urzędów pracy. Tuż po nim zainteresowani mogą skontaktować się z pracownikami urzędów pracy, aby dopytać o szczegóły.

Jak się zapisać na spotkanie?

Wysyłając zgłoszenie na adres spotkania@wup.gdansk.pl. Organizatorzy proszą, aby podać w nim imię oraz nazwisko uczestnika, nazwę firmy oraz miejscowości, w której ma ona siedzibę. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 kwietnia 2022 r. Przed spotkaniem, które odbędzie się na platformie Webex, uczestnicy otrzymają link do wydarzenia. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.