Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/11/r_kwiatkowski_23_wyd_-Fot.-Lukasz-Rajchert.jpg Chcesz wysłuchać utworów Mozarta? Przyjdź na koncert na Ołowiance

Chcesz wysłuchać utworów Mozarta? Przyjdź na koncert na Ołowiance

Robert Kwiatkowski. Fot. Łukasz Rajchert
06.12.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
06.12.2023

Polska Filharmonia Bałtycka 8 grudnia 2023 r. zaprasza na koncert symfoniczny. Na skrzypcach zagra Robert Kwiatkowski. Zabrzmią m.in.: symfonie Mozarta.

 • Orkiestra PFB
 • Robert Kwiatkowski – skrzypce, dyrygent
 • Iwona Hossa – sopran
 • Aleksandra Stadniczenko – altówka
 • Andrzej Wojciechowski – klarnet

Program:

 • Wolfgang Amadeusz Mozart
  Symfonia nr 1 Es-dur K. 16 [13′]
  Sinfonia Concertante na skrzypce, altówkę i orkiestrę Es-dur K. 364, cz. 2 Andante [11′]
  Koncert na klarnet i orkiestrę A-dur K. 622, cz. 3 Rondo. Allegro [6′]
  Symfonia nr 25 g-moll K. 183, cz. 1 Allegro con brio [10′]
  Koncert na skrzypce i orkiestrę nr 2 D-dur K. 211, cz. 1 Allegro moderato [8′]
 • przerwa [20’]
  Exsultate Jubilate na sopran i orkiestrę K. 165 [17′]
  Symfonia nr 41 C-dur K. 551 Jowiszowa [31′]

Robert Kwiatkowski

Solista, kameralista, koncertmistrz i pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec oraz kameralistyki. Doskonalił warsztat pod kierunkiem takich artystów jak: Henry Meyer, Joseph Kalichstein, Jadwiga Kaliszewska i Stefan Kamasa.
Jako solista grał m.in. z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Orquesta Sinfónica de Tenerife, Orquesta Sinfónica Nacional de Chile, Orkiestry Kameralnej Hanseatica oraz orkiestr symfonicznych filharmonii w Gdańsku, Częstochowie i Kaliszu. Obecnie jest koncertmistrzem Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, często współpracuje także jako koncertmistrz gościnny z cenionymi orkiestrami w Polsce i na świecie, m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orquesta Sinfónica de Navarra i Orquesta Sinfónica de Galicia. Występuje w roli kameralisty w Polsce i za granicą, koncertując z najwybitniejszymi postaciami polskiej sceny muzycznej. W czasie studiów odnosił sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kameralnych jako prymariusz kwartetu fortepianowego Dali. W dorobku fonograficznym ma kilkanaście płyt. W ostatnich latach nagrał m.in.: Mozart – Pearls from Paris (Anagram), Double Concertos – Mendelssohn, Chausson (Acte Préalable), Simon Laks – In Between (CD Accord). W maju 2023 r. ukazał się jego najnowszy album „My Story”. Artysta w 2003 r. założył Orkiestrę̨ Kameralną Hanseatica, obejmując jednocześnie funkcje jej koncertmistrza i dyrektora. Przez 10 lat istnienia zespół był wielokrotnie nagradzany m.in. Pomorską Nagrodą Artystyczną i statuetką gryfa pomorskiego, medalem prezydenta Gdańska czy nagrodą marszałka województwa pomorskiego. W 2016 r. uzyskał stopień́ doktora habilitowanego sztuk muzycznych, a w 2019 r. objął stanowisko profesora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat prowadzi na tej uczelni klasy skrzypiec i kameralistyki. W 2017 r. otrzymał odznakę̨ honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Koncert symfoniczny – Mozart Æterna

 • 8 grudnia 2023 r., piątek, 19.00
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • Sala Koncertowa
 • Bilety: 27-91,50 zł

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.