Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Chcesz poznać rolę lalki teatralnej? Weź udział w rodzinnym zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego

Chcesz poznać rolę lalki teatralnej? Weź udział w rodzinnym zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego

Dzieci siedzą podczas warsztatów

Będzie można wykonać lalkę teatralną i poczuć się jak reżyser lub aktor, biorąc udział w spektaklu cieni. Doskonała zabawa dla całych rodzin w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim już w niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

 

Są to zajęcia międzypokoleniowe, podczas których dzieci i ich rodzice, a często i dziadkowie, we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru. Organizatorzy zapraszają całe rodziny. Warsztaty skierowane są do dzieci powyżej czwartego roku życia.

 

Lalki teatralne

Tym razem dzieci znajdą się w świecie lalek. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim są różne typy teatralnych lalek: pacynki, marionetki, kukiełki i jawajki. Uczestnicy obejrzą je dokładnie i podejmą próbę stworzenia własnych dzieł sztuki. Organizatorzy do zabawy zapraszają rodziców, którzy wezmą udział w magicznej podróży po świecie lalek. A na zakończenie obędzie się stworzony wspólnymi siłami spektakl teatru cieni wykorzystujący wcześniej przygotowane lalki.

 

Rodzinne zwiedzanie teatru to warsztaty, podczas których dzieci i ich rodzice we wspólnej twórczej zabawie poznają tajniki teatru – jego historię, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów i ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr w kierunku innych sztuk. Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca.

 

Rodzinne zwiedzanie

  • 7 kwietnia 2019 r., niedziela, godz. 11.30, 13.30, 16.30
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • czas zwiedzania: 90 min

Bilety:

  • 10 zł/osoba
  • dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

Zakup biletów on-line lub w kasie teatru w godz. 14.00-19.00, tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.