Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/01/Cavaliada-1.jpg Cavaliada Tour w Sopocie. Wielkie święto miłośników koni i zawodów jeździeckich

Cavaliada Tour w Sopocie. Wielkie święto miłośników koni i zawodów jeździeckich

Mat. prasowy organizatora Cavaliada Tour
19.01.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
19.01.2022

Po raz pierwszy w historii Cavaliada Tour zagości na Pomorzu. Od czwartku do niedzieli, 20-23 stycznia 2022 r. w hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena królować będą jeźdźcy oraz ich wspaniałe konie. Organizatorzy imprezy zaplanowali nie tylko prestiżowe konkursy i widowiskowe pokazy, ale także targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Cavaliada Tour to największy cykl halowych zawodów jeździeckich w Polsce. Sopot jest trzecim przystankiem w obecnym sezonie tej imprezy. Wcześniej konkursy rozgrywane były w listopadzie w Warszawie, a w grudniu w Poznaniu. Finał cyklu Cavaliada Tour odbędzie się w lutym w Krakowie.

– Cieszę się, że w Sopocie organizowane się zawody jeździeckie Cavaliada Tour, podczas których będziemy mogli zobaczyć zarówno zmagania pasjonatów tej dyscypliny sportu, jak i pokazy z udziałem koni – mówi Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Mam nadzieję, że Cavaliada na stałe wpisze się do kalendarza najciekawszych imprez sportowych Pomorza i będzie wspaniałym miejscem prezentacji nie tylko sportu wyczynowego, ale również oferty turystyki konnej naszego regionu.

Co w programie?

Podczas Cavaliady odbędą się konkursy zaliczane do prestiżowego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, a rozegrane zostaną w prestiżowej randze CSI*2. Warto dodać, że Cavalida to jedyne zawody hipiczne w Polsce organizowane zimą w hali. Dorośli zawodnicy rywalizować będą w czterech najważniejszych konkurencjach jeździeckich: skokach przez przeszkody, ujeżdżaniu, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi oraz wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Natomiast dzieci zmagać się będą na kucykach w konkursie Cavaliada Future.

Podsumowanie zawodów stanowić będzie Grand Prix, w którym wystartują jedynie najlepsi zawodnicy. Pula nagród w tym konkursie wynosi ponad 100 tys. zł.

Mat. prasowy organizatora Cavaliada Tour

Program imprezy skonstruowany został tak, aby klasyczne konkursy przeplatały się z rozrywkowymi. Te drugie mają na celu pokazać skoki przez przeszkody w najbardziej emocjonującej odsłonie. Należą do nich m.in. Potęga Skoku, w którym wygrywa ten, kto skoczy najwyżej przez imponujących rozmiarów czerwony mur, Venus vs. Mars, gdzie rywalizują ze sobą kobiety i mężczyźni, oraz Speed & Music, czyli połączenie szybkości z muzyką. Jednym ze wspomnianych konkursów jest też sztafeta. W tej konkurencji drużyna składać się będzie z trzech osób: jednego dorosłego zawodnika, który startuje nie na koniu, ale w… samochodzie, oraz dwóch zawodników Cavaliady Future startujących na kucykach.

Cavaliada to jednak nie tylko sportowe emocje. Razem z pokazami zorganizowane zostaną targi, na których prezentowane i sprzedawane będą: odzież i sprzęt jeździecki, elementy wyposażenia stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki czy wydawnictwa branżowe.

Szczegółowe informacje, w tym program imprezy, dostępne są na stronie internetowej: https://sopot.cavaliada.pl/pl

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.