Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Budowa R10 we Władysławowie już rozpoczęta

Budowa R10 we Władysławowie już rozpoczęta

5 września w Urzędzie Miejskim we Władysławowie Burmistrz Roman Kużel podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych, związanych z budową drogi rowerowej i ciągów pieszych wzdłuż DW 215 na odcinku od Władysławowa (brama wjazdowa do COS OPO “Cetniewo”) do ul. Uzdrowiskowej w Jastrzębiej Górze. Co ważne dla rowerzystów nawierzchnia będzie asfaltowa, co wpłynie znacznie na komfort jazdy cyklistów.

Inwestycja prowadzona jest w ramach zadania Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Gmina Władysławowo, na które gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 6 710 851,71 zł. Umowny termin wykonania robót to koniec marca 2019 roku.

Inwestycje jest pierwszym etapem budowy trasy R10 w gminie. Drugi etap przewiduje poprawę nawierzchni m.in w miejscowości Chałupy.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.