Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Praca
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e0547ec7-415c-4d25-b801-27a99e8146b5.jpg Biznes i rynek pracy w czasach koronawirusa. Najważniejsze informacje [specjalny serwis WUP]

Biznes i rynek pracy w czasach koronawirusa. Najważniejsze informacje [specjalny serwis WUP]

Martin Sanchez / unsplash.com.

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku przygotował specjalny serwis informacyjny – Warto Wiedzieć. Można w nim sprawdzać bieżące informacje dotyczące nowych regulacji prawnych, które związane są z rynkiem pracy, prowadzeniem działalności gospodarczej i funduszami unijnymi. Dzięki niemu przedsiębiorcy i pracownicy mogą w jednym miejscu znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania firm w czasie epidemii COVID-19.

 

Wiadomości zbierane są w portalu Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy w dziale Warto Wiedzieć. Dla ułatwienia artykuły opatrzono nagłówkiem „Rynek pracy z koronawirusem w tle„.

 

Bądź na bieżąco

Serwis zbiera najważniejsze informacje o zmianach, jakie dotyczą przedsiębiorców, pracowników oraz osób prowadzących unijne projekty lub startujących o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Chodzi też o informacje na temat zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, regulacji pracy zdalnej oraz wsparcia dla przedsiębiorców. – Nasz serwis dotyczy tego, wszystkiego, co obecnie może zastanawiać i martwić biznesmenów oraz pracowników w związku z epidemią – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Tematów jest wiele. Przedsiębiorcy boją się o płynność finansową, pracownicy o brak wynagrodzeń, a nawet utratę pracy. Do tego pojawiło się wiele informacji i zmian, jakie dotyczą podmiotów korzystających ze środków unijnych. Na przykład wydłużenie terminów składania wniosków o płatność – tłumaczy Żmudzińska.

Wszystkie informacje zbierane są na stronie PORP Warto Wiedzieć.

Oprac. Pracodawcy RP.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.