Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Praca
Biznes i rynek pracy w czasach koronawirusa. Najważniejsze informacje [specjalny serwis WUP]

Biznes i rynek pracy w czasach koronawirusa. Najważniejsze informacje [specjalny serwis WUP]

Martin Sanchez / unsplash.com.

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku przygotował specjalny serwis informacyjny – Warto Wiedzieć. Można w nim sprawdzać bieżące informacje dotyczące nowych regulacji prawnych, które związane są z rynkiem pracy, prowadzeniem działalności gospodarczej i funduszami unijnymi. Dzięki niemu przedsiębiorcy i pracownicy mogą w jednym miejscu znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania firm w czasie epidemii COVID-19.

 

Wiadomości zbierane są w portalu Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy w dziale Warto Wiedzieć. Dla ułatwienia artykuły opatrzono nagłówkiem „Rynek pracy z koronawirusem w tle“.

 

Bądź na bieżąco

Serwis zbiera najważniejsze informacje o zmianach, jakie dotyczą przedsiębiorców, pracowników oraz osób prowadzących unijne projekty lub startujących o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Chodzi też o informacje na temat zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, regulacji pracy zdalnej oraz wsparcia dla przedsiębiorców. – Nasz serwis dotyczy tego, wszystkiego, co obecnie może zastanawiać i martwić biznesmenów oraz pracowników w związku z epidemią – mówi Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Tematów jest wiele. Przedsiębiorcy boją się o płynność finansową, pracownicy o brak wynagrodzeń, a nawet utratę pracy. Do tego pojawiło się wiele informacji i zmian, jakie dotyczą podmiotów korzystających ze środków unijnych. Na przykład wydłużenie terminów składania wniosków o płatność – tłumaczy Żmudzińska.

Wszystkie informacje zbierane są na stronie PORP Warto Wiedzieć.

Oprac. Pracodawcy RP.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.