Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Biegi przełajowe w Gdańsku. Trzecia seria Grand Prix City Trail już w niedzielę

Biegi przełajowe w Gdańsku. Trzecia seria Grand Prix City Trail już w niedzielę

Kobiety biegnące przez las

Ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku w okolicach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu staną się miejscem sportowych zmagań zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Dystans tradycyjnie wynosi 5 km. Biegi w niedzielę, 26 listopada 2017 r.

 

Dzieci i młodzież będą rywalizować w biegach od 300 m do 2 km. 

 

Coraz więcej biegaczy

– Zdajemy sobie sprawę, że nasze zawody są sporym wyzwaniem, bo trzeba biegać regularnie, ale to właśnie jeden z naszych głównych celów – zmotywowanie jak największej liczby osób do systematycznego biegania, w każdych warunkach, bez względu na porę roku – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu.

Każdy, kto pobiegnie w czterech biegach otrzyma pamiątkowy medal, zaś najlepsi w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostaną nagrodzeni. Uroczyste wręczenie medali i nagród odbędzie się po zakończeniu edycji – w marcu 2018 r.

W dwóch dotychczas rozegranych biegach zwyciężali Łukasz Kujawski i Mateusz Kaczmarek. Wśród pań dwa razy najlepsza była Ewelina Paprocka.

 

Charytatywne przesłanie 

W każdym biegu startują także dzieci i młodzież. Zasady rozgrywania cyklu City Trail Junior są podobne, jak w biegu głównym – medale i nagrody otrzymują najwytrwalsi, którzy wystartują co najmniej cztery razy. Zawody te mają wymiar charytatywny. Oznacza to, że  połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

– Zależy nam przede wszystkim na edukacji Polaków. Chcemy, aby pamiętali, jak dużą rolę w ich życiu odgrywa ruch i aktywność fizyczna. W biegach mogą brać udział zarówno dorośli jak i dzieci, co pozytywnie wpływa na budowanie takiej świadomości wśród najmłodszych. Bardzo chętnie angażujemy się w promowanie profilaktyki zdrowotnej. Dlatego Nationale-Nederlanden już po raz kolejny jest patronem biegów City Trail – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy firmy.

Cykl City Trail ma charakter ogólnopolski. Poza Trójmiastem, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji od września 2017 do marca 2018 zorganizowanych zostanie sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez w ciągu sześciu miesięcy.

Zapisy trwają na www.citytrail.pl  rejestracji można dokonać z góry na cały cykl lub na pojedyncze zawody.

Harmonogram imprezy:

  • godz. 8.30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9.30-10.10 – biegi City Trail Junior
  • godz. 10.30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11.00 – start biegu głównego

Terminy imprez sezonu 2017/2018:

  • 14 stycznia
  • 11 lutego
  • 11 marca

 

Trzeci bieg z Cyklu Grand Prix City Trail

  • 26 listopada 2017 r., niedziela
  • okolice Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu
  • Gdańsk

Zobacz: City Trail

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.