Praca
Ludzie na szkoleniu w biurze

Bezpłatna pomoc w szukaniu pracowników i szkolenia. Jak jeszcze WUP wspiera pracodawców?

Fot. Campaign Creators / unsplash.com
08.11.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
08.11.2020

Dzięki programom prowadzonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku pomorscy pracodawcy korzystają z darmowego doradztwa zawodowego i wsparcia w rekrutacji pracowników z Europy. Wysyłają też swoich pracowników na szkolenia i kursy, które są dofinansowywane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

W poniedziałek, 9 listopada rozpoczynają się Europejskie Dni Pracodawców, które są wydarzeniem organizowanym corocznie przez Publiczne Służby Zatrudnienia w Unii Europejskiej. Ich celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy instytucjami rynku pracy za pracodawcami. W tym roku wydarzenia będą trwały do piątku, 13 listopada.

 

Szereg możliwości dla pracodawców

W związku z rozpoczynającymi się Europejskimi Dniami Pracodawców, WUP w Gdańsku przygotował specjalną kampanię informacyjną o programach i projektach, z jakich mogą korzystać pomorscy pracodawcy. Wśród oferty są m.in. bezpłatne wsparcie w rekrutacji pracowników z krajów europejskich, programy wsparcia dla młodych pracowników oraz analizy i raporty o sytuacji na rynku pracy. Serwisy informacyjne WUP i Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy są rzetelnymi źródłami wiedzy o sytuacji na regionalnym i krajowym rynku pracy. Pomorscy pracodawcy mogą także za darmo korzystać z doradztwa zawodowego, pozwalającego poznać potencjał firmy, jej konkurencyjność i obszary rozwoju. Dzięki temu, pracodawcom łatwiej jest wypracować właściwą i efektywną strategię firmy.

Ponadto od sześciu lat właściciele firm na Pomorzu mogą liczyć na dofinansowanie szkoleń dla pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W tym roku wspierani są szczególnie ci pracodawcy, którzy w przedsiębiorstwach wprowadzili nowe technologie i chcieliby dokształcić pracowników z tym zakresie.

Więcej informacji o tym, z jakich form doradztwa i usług mogą korzystać pracodawcy, w specjalnym serwisie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Element dekorcyjny

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.