Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/Kolorowe-zabawki-w-pudełku-1.jpg Kolorowe zabawki w pudełku

Artyści przepraszają za zmiany klimatyczne. Premiera filmu on-line

Kolorowe zabawki w pudełku. Fot. źródło: https://bgsw.pl
29.07.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
29.07.2020

Pieśń antropocenu w wykonaniu duetu Przepraszam (Ola Kozioł & Suavas Lewy) zostanie zarejestrowana jako praca video. Wydarzenie, w ramach rezydencji artystycznej, odbywa się w przestrzeni publicznej jako Sztuka na ulicy. Premiera w czwartek, 30 lipca 2020 r. przed budynkiem kapitanatu portu Ustka.

Kuratorką rezydencji artystycznej jest Weronika Teplicka.

Ludzie zaśmiecają plażę i morze

Przepraszam – duet powstał na początku 2015 r. w Łodzi. Tworzą go Ola Kozioł i Suavas Lewy, aktywny na wielu płaszczyznach twórczej eksploracji, takich jak: performans, działania dźwiękowe, video-art, akcje społeczne, animacja kultury, muzyka, malarstwo i edukacja artystyczna. Pieśń zostanie zarejestrowana jako praca video. – Pieśń antropocenu to kompozycja z wykorzystaniem zbudowanych przez nas podczas rezydencji dźwiękowych obiektów z materiałów, które wyrzuciło morze albo na plaży zostawił człowiek – wyjaśniają artyści.

Skąd pomysł?

Idea kompozycji została zawarta w tezach i wnioskach płynących z książki „Upadek Cywilizacji Zachodniej” autorstwa Naomi Oreskes i Erika Conway’a. Chodzi o realną wizję przyszłego świata, który musi zmierzyć się z zaniedbaniami i zaniechaniami globalnej polityki w sprawie zmian klimatycznych. Wiek XXI autorzy nazywają wiekiem wyparcia i ignorancji. Pomimo wiedzy i możliwości wpłynięcia na zmiany, rządy i ludzkość nie potrafiła zapobiec katastroficznym zmianom, które nastąpiły później.
Od 30 lipca (po zmroku) odbędzie się cykl projekcji przed budynkiem kapitanatu portu Ustka.

Plakat z delfinem_artyści przepraszają

Plakat z delfinem_artyści przepraszają

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.