Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Adam Gardziewicz – Mam na imię Marek. Fotograficzna wystawa indywidualna upamiętniająca jubileusz GTF

Adam Gardziewicz – Mam na imię Marek. Fotograficzna wystawa indywidualna upamiętniająca jubileusz GTF

Marek jedzie na wózku po Monte Cassino w Sopocie i ogląda obrazy

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne, we współpracy z firmą Energa, zapraszają na wystawę fotograficzną „Mam na imię Marek" zrealizowaną przez Adama Gardziewicza. Ekspozycja jest prezentowana w ramach obchodów 70-lecia działalności GTF. Wernisaż odbędzie się w piątek, 8 grudnia 2017 r.

 

Ekspozycję można będzie oglądać do 12 stycznia 2018 r. Wstęp jest wolny w poniedziałki i czwartki w godzinach 18-20. Kuratorem wystawy jest Paweł Wyszomirski.

 

Silny pomimo słabości

Wystawa fotograficzna Adama Gardziewicza przybliża Marka. To młody mężczyzna, który urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). Pomimo występującego u niego silnego napięcia mięśniowego uniemożliwiającego mu niezależną egzystencję, stara się być maksymalnie samodzielny.

Adam Gardziewicz urodził się w Gdańsku w 1966 r. Jest fizjoterapeutą, terapeutą manualnym, absolwentem gdańskiej AWF i Medycznego Studium Zawodowego w Gdańsku. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi ruchowo.

Przygodę z fotografią rozpoczął w latach 80. XX w. Był zainspirowany pasją swego ojca i wujka. Przez lata rozwijał się. Ostatecznie szlify zawodowe fotografa zdobył w Sopockiej Szkole Fotografii WFH, którą ukończył z wyróżnieniem w 2014 r. Od 2017 r. jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, od tego czasu brał udział w kilku wystawach zbiorowych towarzystwa.

Wystawa „Mam na imię Marek” jest pierwszą ekspozycją indywidualną fotografa. Interesujące go obszary tej sztuki to, poza fotografią dokumentalną,­ portret i akt.
Fotografuje jako freelancer, z zamiłowania, a nie z konieczności.

 

„Mam na imię Marek” – wystawa fotograficzna Adama Gardziewicza

  • 8 grudnia 2017 r.,  piątek,  godz.18.00 – wernisaż
  • wystawę można oglądać  do 12 stycznia 2018 r.
  • Galeria Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego
  • al. Wojska Polskiego 8-10
  • Gdańsk
  • galeria – czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 18.00-20.00
  • wstęp – wolny

Zobacz: Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne

 

Wystawa Mam na imię Marek_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.