Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/10/Szulc-Scenografie-lalki-2-rotated.jpg 50 lat pracy artystycznej Andrzeja Szulca. Wystawa w Galerii Kameralnej w Słupsku

50 lat pracy artystycznej Andrzeja Szulca. Wystawa w Galerii Kameralnej w Słupsku

Scenografia Andrzeja Szulca. Fot. materiał prasowy Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej
26.10.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
26.10.2020

W Galerii Kameralnej w Słupsku od 5 listopada 2020 r. do 10 stycznia 2021 r. będzie można zapoznać się z dorobkiem artystycznym wybitnego polskiego malarz i scenografa Andrzeja Szulca. Będzie to jubileuszowa wystawa upamiętniająca 50. lat pracy zawodowej artysty.

Z uwagi na pandemię wernisaż nie odbędzie się.

Bogaty dorobek artystyczny

Andrzej Szulc urodził się w Łodzi w 1946 r. Jest absolwentem PWSSP we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Scenografii TV-Teatralno-Filmowej przy ASP w Warszawie. Jest twórcą i współautorem 56 spektakli. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, projektowaniem plastycznym i scenografią. Jest też projektantem i wykonawcą wielu realizacji w zakresie malarstwa architektonicznego, herbów, witraży na terenie byłego województwa słupskiego. Szulc to zdobywca nagród za scenografie do „Wielkiego Małego Króla” (Wałbrzych) i „Królowej Śniegu” (Poznań).

Znany nie tylko w Polsce

Brał udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Miał wiele realizacji teatralnych w kraju i za granicą RFN-Castrop-Ranxel, Austria-Schwanberg. Jest uczestnikiem oraz komisarzem Międzynarodowych Plenerów Młodych w Miastku. Malarstwo i akcje plenerowe połączone z odczytami: „O timbrze”, „O otyłości”, „O zaistnieniu ognia”, „Pojedynek”, „Pety”. Obok działalności plastycznej nieobca jest mu też działalność literacka.  Szulc to autor wierszy nagrodzonych w piwnicy poetyckiej „Bastard” – Wrocław 1970 (nagroda główna publiczności). Autor dwóch dramatów teatralnych – „Pięknotyła”, „Pakiety”, esejów poetyckich i erotyków. Twórca autorskiego spektaklu „Sacrum” – Konin 05.1974 r. Współtwórca, projektant oprawy plastycznej widowisk plenerowych teatru „Rondo” w Słupsku. Uczestnik plenerów „M jak morze” w Ustce.

50-lecie pracy twórczej Andrzeja Szulca

  • 5 listopada 2020 r. – 10 stycznia 2021 r.
  • Galeria Kameralna
  • Słupsk
  • ul. Partyzantów 31 a

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.