Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

30-lecie Oddziału Związku Sybiraków w Gdańsku

30-lecie Oddziału Związku Sybiraków w Gdańsku

Na zaproszenie Prezesa Zarządu Głównego Związku Sybiraków i jednocześnie Prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Gdańsku Pana Kordiana Borejko, odbyły się uroczystości związane z 90-leciem istnienia Związku Sybiraków w Polsce a także 30–leciem działalności Związku Sybiraków Oddziału w Gdańsku.

Podczas uroczystości Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz wręczył ponad dwudziestu Sybirakom Medale Stulecia Niepodległości: za przyczynienie się do budowania, wzmacniania suwerenności, pomyślności Rzeczypospolitej oraz wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej. Prezes Kordian Borejko uhonorował Prezydenta Pawła Adamowicza  okolicznościowym Medalem 90-lecia Związku Sybiraków. W trakcie uroczystości została przedstawiona prezentacja podsumowująca działalność Związku. Były złożone liczne gratulacje i podziękowania za wspieranie działań Związku przez Samorząd. 

Z okazji jubileuszu Związku, w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka list z podziękowaniami okolicznościową grafikę a także wiązankę kwiatów wręczyli Pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Pan Andrzej Kowalczys i Pani Tamara von Wiecka-Olszewska.                                                                 

Całą uroczystość uświetnił występ Cappelli Gedanensis.