Aktualności

Z Wejherowa do Lęborka z biletem Polregio. Kolejowe spółki będą honorować bilety miesięczne

Pociąg spólki Polregio
Pociąg spólki Polregio. Fot. Aleksander Olszak

Porozumienie o wzajemnym honorowaniu biletów będzie obowiązywać od 3 kwietnia 2018 r. Dla pasażerów oznacza to wygodniejszą i szybszą podróż.

 

Decyzję o honorowaniu biletów Polregio w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej, po konsultacji z kolejarzami, podjął Zarząd Województwa Pomorskiego.

 

Jedna linia – dwóch przewoźników

Od grudnia 2017 r. połączenia z Trójmiasta do Słupska obsługuje spółka Polregio. Jednocześnie do Lęborka można dojechać składami trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Dwóch różnych przewoźników na jednej linii kolejowej dla pasażerów może oznaczać problemy z zakupem odpowiedniego biletu. Osoby dojeżdżające do pracy czy do szkoły nie mogą wsiadać do dowolnego pociągu i muszą czekać na skład konkretnej spółki. Teraz to się zmieni.

 

Jeden wygodny bilet

Od 3 kwietnia 2018 r. pomiędzy stacjami Wejherowo i Lębork w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej honorowane będą bilety Polregio. Ważne będą wszystkie bilety okresowe ulgowe i pełnopłatne. Oznacza to, że osoby podróżujące pomiędzy Lęborkiem a Gościcinem Wejherowskim mogą korzystać z dowolnego pociągu.

 

Bezpośrednie pociągi ze Słupska

Słupsk z Trójmiastem łączy 10 par pociągów. Znaczącym ułatwieniem dla podróżnych są bezpośrednie pociągi ze Słupska do Elbląga i Bydgoszczy. Skład odjeżdżający ze Słupska o godzinie 10.33 kursuje do Tczewa. Połączenie to nie jest ukazane w rozkładzie jako bezpośrednie, ale obsługuje je ten sam skład, więc przesiadka w Gdyni nie jest konieczna.   

 

Rozkład jazdy pociągów na linii Słupsk - Gdynia

 

view szablon artykułu