Aktualności

Z Gdańska na południe Europy. 12 nowych wakacyjnych połączeń lotniczych z basenem Morza Śródziemnego i nie tylko

Dubrovnik
Dubrovnik. Fot. Aleksander Olszak

Tirana, Dubrovnik, Korfu, a może Barcelona lub Burgas? To tylko niektóre z nowych lotnisk, na które będą latać samoloty z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Wakacyjne połączenia realizować będzie LOT.

 

Pierwsze samoloty wystartują z Gdańska 3 lipca 2020 r.

 

Na wakacje lecimy z Gdańska

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły wakacyjną siatkę połączeń z lotnisk regionalnych. – To świetna wiadomość dla lotniska, które mimo kryzysu na rynku lotniczym, ma szanse na pozyskanie i oferowanie szalenie atrakcyjnych połączeń – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu PLG. – To ostatecznie korzyść dla całego Pomorza, które uzyskuje nowe połączenia lotnicze dla mieszkańców regionu i odwiedzających nas turystów zagranicznych – dodał. Wśród lotowskich nowości jest także 12 tras z Pomorza. Dokąd będzie można polecieć na wakacje?

 

Kierunek południe

W ofercie znalazły się atrakcyjne kierunki na południu Europy. – To absolutny hit. Tego jeszcze na taką skalę nie było na gdańskim lotnisku. Spełniliśmy oczekiwania i marzenia naszych pasażerów, którzy poszukiwali bezpośrednich lotów do Rzymu, Chorwacji czy na greckie wyspy – zaznaczył prezes Kloskowski. I tak samoloty z wizerunkiem żurawia na ogonie raz w tygodniu polecą do chorwackiego Dubrovnika (DBV), Zadaru (ZAD) i Splitu (SPU). Również raz w tygodniu wykonywane będą loty na greckie lotniska. Będą to: Saloniki (SKG), Kawala (KVA), Rodos (RHO), Korfu (CFU) oraz Chania (CHQ).  Będą także loty do albańskiej Tirany (TIR) oraz bułgarskiego Burgas (BOJ). Dwa razy w tygodniu samoloty będą latać do Barcelony El-Prat  (BCN) oraz do Rzymu-Fiumicino (FCO).

Bilety na są już dostępne w systemie rezerwacyjnym LOT.

view szablon artykułu