Aktualności

Spotkanie organizacji pozarządowych, integracja i plany na wspólne działanie. Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

Złożone dłonie
Fot. ©Depositphotos/Wavebreakmedia

W piątek 27 października 2017 r. w Tczewie przedstawiciele NGO-sów będą wspólnie dyskutować o przyszłości swoich organizacji.

 

Do wyboru będą panele dyskusyjne, sesje tematyczne, debata oraz kolacja zorganizowana w stylu FuckUp Nights. Spotkanie forum odbywa się co dwa lata. Jego ideą jest poruszanie ważnych dla organizacji pozarządowych tematów, nawiązywanie kontaktów oraz podejmowanie wspólnych inicjatyw.

 

Po co nam organizacje pozarządowe?

W tym roku Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych zorganizowano pod hasłem „Współpraca 2.0. Wartości, przekonania, działania – aktualizacja". Agnieszka Rymsza, doradczyni w Departamencie Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Premiera RP, opowie o współpracy z NGO na szczeblu rządowym, czyli o Narodowym Instytucie Wolności. W trakcie sesji plenarnej odbędzie się dyskusja na temat sensu istnienia Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych i Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Z kolei w trakcie debaty oksfordzkiej dwie strony zmierzą się w walce na argumenty, próbując obalić lub udowodnić postawioną im tezę „Pełnomocnicy ds. współpracy JST-NGO nie są potrzebni".

Podczas spotkania do wyboru będzie aż 5 sesji tematycznych, w trakcie których poruszony zostanie szereg tematów – od współpracy z biznesem i nowych technologii w działalności NGO, aż po ekonomię społeczną. Wieczorem zaplanowana jest kolacja integracyjna, połączona z prezentacją wpadek społecznych, przypominająca zabawne i pouczające jednocześnie FuckUp Nights.

 

Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych „Współpraca 2.0. Wartości, przekonania, działania – aktualizacja"

  • 27 października 2017 r., piątek, godz. 10.30-18.30
  • Urząd Miejski w Tczewie
  • ul. 30 Stycznia 1
  • Tczew
  • wstęp bezpłatyny (wymagana rejestracja)

Zobacz: program PFIP

Zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy PFIP

view szablon artykułu