Aktualności

Spotkajmy się ponownie w Teatrze Wybrzeże. Sprawdź, co będziemy mogli zobaczyć podczas wakacji

Próba czytana do spektaklu „Żabusia
Próba czytana do spektaklu „Żabusia". Fot. Dominik Werner

W związku z możliwością prowadzenia działalności artystycznej Teatr Wybrzeże zaczyna powoli wznawiać swoją aktywność. Latem zaplanowano dwie premiery: „Życie intymne Jarosława" oraz „Żabusię", a także otwarcie odnowionej sceny Malarnia.

 

W Teatrze Wybrzeże wprowadzony został nowy regulamin dotyczący widzów i pracowników, zatwierdzony przez sanepid. Nadal będą obowiązywać przepisy epidemiczne, czyli m.in. dystanse społeczne i w połowie wypełniona widownia.

  1. Widzowie podczas pobytu w teatrze muszą mieć na twarzy maseczkę.
  2. Szatnie zostają zamknięte do odwołania.
  3. Na widowni może być zajętych 50 proc. miejsc (Stara Apteka – 68 miejsc, Scena Kameralna – ok. 50-70 miejsc, w zależności od spektaklu).
  4. Sprzedaż wejściówek zostaje zawieszona do odwołania.
  5. Przy wejściu do teatru będą znajdować się dystrybutory płynu do dezynfekcji rąk, do obligatoryjnego użytku zarówno przez widzów, jak i pracowników.

 

Premiery i odmieniona Malarnia

Lato 2020 w Teatrze Wybrzeże będzie na pewno inne niż w poprzednich latach. – Zagramy nie sto, a kilkanaście przedstawień na naszych scenach i w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W Pruszczu Gdańskim na Scenie Letniej pojawimy się jedynie dwukrotnie – informuje Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.

Wznowiona została realizacja „Życia intymnego Jarosława" na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Spektakl wyreżyseruje Kuba Kowalski. Premiera odbędzie się pod koniec lipca i zostanie połączona z otwarciem odnowionej sceny Malarnia.

Ruszyły też próby do „Żabusi" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Przedstawienie będzie prezentowane od sierpnia na Scenie Kameralnej w Sopocie i premierowo na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.

– W okresie wakacyjnym zagramy także „Śmierć komiwojażera", „Śmierć Iwana Iljicza", „Fedrę", „Inteligentów", „Niezwyciężonego", „Płatonowa", „Akt równoległy", „Reset", „Zaczarowaną królewnę", „Seans" i „Przygody Koziołka Matołka" – dodaje Grzegorz Kwiatkowski.

Szczegółowy letni repertuar dostępny jest na stronie internetowej Teatru Wybrzeże.

 

Bilety do Teatru Wybrzeże można kupić wyłącznie za pomocą usługi Bilety online. Na spektakle prezentowane na Scenie Letniej wstęp – wolny.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności