Aktualności

Nie wyrzucaj, nie kalecz, nie zarażaj! Zużyte igły wrzuć do specjalnego pojemnika. W Słupsku dostaniesz go za darmo

Pojemniki na odpady medyczne
Fot. Pixabay.com

Wiele osób zastanawia się, co zrobić ze zużytymi igłami od strzykawek i przeterminowanymi lekami? Oba produkty są odpadami medycznymi, dlatego nie mogą trafiać do kosza na śmieci, lecz do specjalnego pojemnika. Takie pojemniki będą bezpłatnie rozdawane w środę, 17 czerwca przed budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku.

 

To wspólna akcja informacyjno-promocyjna słupskiego szpitala i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, która będzie w środę 17 czerwca przed głównym wejściem do szpitala przy ulicy Hubalczyków 1, w godzinach 12-15. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych po odbiór opakowań.
 

Nie wyrzucaj do śmieci

Pojemniki na zużyte igły od strzykawek będą za darmo rozdawali pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i szpitala. – Wspólna akcja ma uświadomić mieszkańcom Słupska i regionu, że nie należy wyrzucać zużytych igieł do pojemników na odpady lub na przeterminowane leki. Wyrzucanie zużytych igieł naraża osoby postronne oraz pracowników PGK na przypadkowe zakłucie się igłą podczas opróżniania pojemników z odpadami – tłumaczy Marcin Prusak, rzecznik szpitala.


 

Ponadto, darmowe pojemniki na igły można otrzymać w:

  • PGK sp. z o.o. w Słupsku  w Biurze Obsługi Klienta oraz w PSZOK przy ul. Szczecińskiej 112 od poniedziałku do wtorku godz. 7.00-17.00, od środy do piątku w godz. od 7.00-15.00
  • PGK sp. z o.o. w Słupsku na terenie PSZOK przy ul. Bałtyckiej 11 a od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00, w soboty w godz. 7.00-15.00.

 

Pojemnik na igły_plakat

view szablon artykułu

Aktualności