Aktualności

Mocne brzmienia i delikatne ballady. Koncert Julii Pietruchy w Teatrze Szekspirowskim

Julia Pietrucha
Julia Pietrucha. Fot. źródło: Facebook

Trasą „From The Seaside Tour 2" Julia Pietrucha wraca do koncertowania po prawie rocznej przerwie zawodowej. Artystka wystąpi na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w piątek, 23 sierpnia 2019 r

 

Pierwszą płytę Pietrucha wydała w 2016 r.

 

O artystce

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 r. samodzielnie wydała debiutancki album „Parsley" zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawierała 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele. Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i został scharakteryzowany jako zaskakujący i porywający.

 

Trasa koncertowa

Następstwem udanego debiutu było zaproszenie na Open'er Festival, gdzie pierwszy koncert artystki z entuzjazmem przyjęła ponad tysięczna publiczność. W kolejnych tygodniach singiel „On My Own" promujący płytę „Parsley" na stałe zagościł na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Akademia Muzyczna Trójki uhonorowała Julię swoją najważniejszą coroczną statuetką – Mateuszem 2016 r. w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Debiut, za unikatową wrażliwość i udowodnienie sobie i światu, że można inaczej. Po zagraniu kilku koncertów Julia ruszyła jesienią 2016 r. oraz wiosną 2017 r. w regularne klubowe trasy koncertowe, które okazały się być ogromnym sukcesem. Większość koncertów wyprzedała się błyskawicznie, a w wielu miastach zespół wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów występował dwa razy tego samego dnia.

 

Drugi krążek

Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album. Materiał powstał w niecały rok, a nowe kompozycje, wzbogacone o mocniejsze brzmienia, przeplatane są delikatnymi balladami. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Do współpracy Julia zaprosiła tych samych wspaniałych twórców, z którymi rozpoczęła przed dwoma laty tę muzyczną podróż.

 

Julia Pietrucha – koncert

  • 23 sierpnia 2019 r., piątek, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • Bilety: 70 zł

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

 

view szablon artykułu