Zobacz „Amatorki” nie wychodząc z domu. Spektakl Teatr Wybrzeże dostępny jest online

Scena ze spektaklu „Amatorki
Scena ze spektaklu „Amatorki". Fot. Dominik Werner

Teatr Wybrzeże i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zapraszają do wspólnego oglądania kolejnego spektaklu w cyklu Teatr online! Tym razem na kanale YouTube Teatru Wybrzeże zaprezentowane zostaną „Amatorki" Elfriede Jelinek w reżyserii Eweliny Marciniak.

Prezentacja spektaklu rozpocznie się w sobotę, 4 kwietnia 2020 r. o godz. 17.00 i będzie dostępna przez 24 godziny. Spektakl będzie można obejrzeć TUTAJ.

 

O spektaklu:

Paula i Brigitte podążają zupełnie różnymi drogami, ale cały czas zdawać by się mogło, że ich życie wygląda bardzo podobnie. Erich i Heinz podążają tą samą drogą, ale zdawać by się mogło, że ich życie w zupełnie różny sposób naznaczy Paulę i Brigitte. Postacie, które muszą tu o coś walczyć to Paula i Brigitte. Osoby, które już wszystko mają, to Erich i Heinz. I to oni rozdzielają nagrody.

Jelinek pokazuje w „Amatorkach" świat, który choć opowiadany językiem pełnym emocji, opiera się przede wszystkim na kalkulacji, rywalizacji i planach. Językiem biznesowej transakcji opowiada realizację pragnień życiowych. Z pełną świadomością tego, że pierwszy milion trzeba ukraść, a bankructwo jest efektem błędnego ulokowania kapitału.

 

„Amatorki"
Autorka sztuki: Elfriede Jelinek
Przekład: Anna Majkiewicz, Joanna Ziemska
Adaptacja i dramaturgia: Michał Buszewicz
Reżyseria: Ewelina Marciniak
Scenografia, projekt plakatu: Marta Stoces MizBeware
Muzyka: Ala Masskotka, Piotr Kubiak
Choreografia: Dominika Knapik

W spektaklu występują: Dorota Androsz (Brigitte), Piotr Biedroń (Heinz), Małgorzata Brajner (Matka), Katarzyna Dałek (Paula), Piotr Domalewski (Erich), Krzysztof Matuszewski (Ojciec) oraz Ala Masskotka.

 

Plakat spektaklu Amatorki

 

Premiera „Amatorek" miała miejsce 24 listopada 2012 r. na Scenie Malarnia. Spektakl jest zalecany dla widzów od 15 roku życia. Czas jego trwania to 1 godzina 30 minut (bez przerw).

view szablon artykułu