Aktualności

„To samorząd jest głównym twórcą sukcesu gospodarczego Polski” [GDAŃSKI TYDZIEŃ DEMOKRACJI]

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli
Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. Fot. źródło: https://www.facebook.com/wadim.tyszkiewicz

W czwartek, 14 września 2017 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, prezydenci polskich miast będą rozmawiać o tym „Czy możliwe jest demokratyczne państwo bez samorządu?". Wśród dyskutantów znajdą się m.in. Beata Klimek (Ostrów Wielkopolski), Roman Smogorzewski (Legionowo) i Wadim Tyszkiewicz (Nowa Sól).

 

– To my, samorządowcy, budujemy drogi, sprowadzamy inwestorów, organizujemy rynek pracy, transport, warunki do inwestowania, pomoc społeczną. To samorząd jest głównym twórcą sukcesu gospodarczego Polski, a przypisywanie sobie przez obecną ekipę rządową tych sukcesów to nadużycie – mówił przed debatą prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Debata rozpocznie się o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Poprowadzi ją Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto". Gospodarzem spotkania będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Gdański Tydzień Demokracji, w ramach którego odbywa się debata, trwa od poniedziałku, 11 września 2017 r. Przed nami jeszcze kilka ciekawych wydarzeń.

Cały program można zobaczyć TUTAJ.

 

Gdański Tydzień Demokracji

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości