Aktualności

„To samorząd jest głównym twórcą sukcesu gospodarczego Polski” [GDAŃSKI TYDZIEŃ DEMOKRACJI]

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli
Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. Fot. źródło: https://www.facebook.com/wadim.tyszkiewicz

W czwartek, 14 września 2017 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, prezydenci polskich miast będą rozmawiać o tym „Czy możliwe jest demokratyczne państwo bez samorządu?". Wśród dyskutantów znajdą się m.in. Beata Klimek (Ostrów Wielkopolski), Roman Smogorzewski (Legionowo) i Wadim Tyszkiewicz (Nowa Sól).

 

– To my, samorządowcy, budujemy drogi, sprowadzamy inwestorów, organizujemy rynek pracy, transport, warunki do inwestowania, pomoc społeczną. To samorząd jest głównym twórcą sukcesu gospodarczego Polski, a przypisywanie sobie przez obecną ekipę rządową tych sukcesów to nadużycie – mówił przed debatą prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Debata rozpocznie się o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Poprowadzi ją Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto". Gospodarzem spotkania będzie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Gdański Tydzień Demokracji, w ramach którego odbywa się debata, trwa od poniedziałku, 11 września 2017 r. Przed nami jeszcze kilka ciekawych wydarzeń.

Cały program można zobaczyć TUTAJ.

 

Gdański Tydzień Demokracji

view szablon artykułu