Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zrealizuj receptę w Starej Aptece. Zobacz film, który stał się objawieniem światowych festiwali

Zrealizuj receptę w Starej Aptece. Zobacz film, który stał się objawieniem światowych festiwali

Scena z filmu „Over the limit"

W ramach projektu Recepta w Starej Aptece zostanie zaprezentowany film dokumentalny Marty Prus „Over the limit". Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 21 października 2019 r. Po projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserką. Wstęp – wolny.

 

Pełnometrażowy debiut dokumentalny Marty Prus „Over the limit” stał się objawieniem światowych festiwali, zdobywając uznanie krytyków i zachwyt widowni. Przez magazyn „Variety” film został nazwany „czarnym łabędziem” dokumentu.

 

O dążeniu do mistrzostwa

Rosjanka Margarita Mamun trenuje gimnastykę artystyczną. Film przedstawia decydujący rok w jej życiu: Margarita stoi przed unikalną szansą występu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i zdobycia złotego medalu olimpijskiego. Dziewczyna jest wykończona wielogodzinnymi treningami, udziałem w różnych zawodach i rozłąką z bliskimi. W przygotowaniach do Igrzysk pomagają jej dwie trenerki, reprezentujące różne podejścia do sportowego sukcesu i wchodzące z bohaterką w odmienne relacje. Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

 

„Over the limit”

Scenariusz i reżyseria: Marta Prus
Zdjęcia: Adam Suzin
Muzyka: Mikołaj Stroiński, Maciej Palmowski
Montaż: Maciej Pawliński
Dźwięk: Maciej Pawłowski
Producenci: Maciej Kubicki, Anna Kępińska
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 74 minuty

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat filmu Over the limit

 

Marta Prus (ur. 1987) – reżyserka. W 2016 r. skończyła reżyserię na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wcześniej studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W dzieciństwie trenowała gimnastykę w klubie sportowym IKS AWF w Warszawie, później chodziła do szkoły baletowej i uprawiała taniec współczesny.

Pierwszy krótkometrażowy dokument Prus „Vakha i Magomed” o uchodźcach z Czeczeni został nagrodzony na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie (Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny), otrzymał także nagrodę główną na festiwalach w Greboble, Essex i Florencji. Dwa lata później powstała „Osiemnastka”, która podobnie jak poprzedni film reżyserki, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Dokument był pokazywany na wielu festiwalach i przeglądach filmowych w Polsce i na świecie. Film o młodym narkomanie „Mów do mnie” otrzymał Nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej na Festiwalu Łodzią po Wiśle, nagrodę na Festiwalu Młodzi i Film oraz Grand Prix na Festiwalu Solanin. „Over the limit” jest jej pełnometrażowym debiutem dokumentalnym.

 

 

Recepta w Starej Aptece

  • 21 października 2019 r., poniedziałek, godz. 18.00
  • Teatr Wybrzeże
  • scena Stara Apteka
  • ul. Teatralna 2
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Wydarzenie na Facebooku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.