Aktualności

Komfortowe warunki, lepsza diagnostyka, profilaktyka i rehabilitacja. Oddział Udarowy otwarty po remoncie

W Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, 16 sierpnia 2017 r. otwarto 20-łóżkowy Oddział Udarowy. Wartość inwestycji to ok. 6,4 mln zł, z czego ponad 2 mln zł pochodzi ze środków samorządu województwa pomorskiego.

Tysiące osób przebadało się w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia. Ostatnie badania były na plaży w Ustce [PODSUMOWANIE]

Przez całe wakacje w województwie pomorskim można było korzystać z darmowych badań, konsultacji dermatologicznych oraz szkoleń ratownictwa medycznego. Lekarze, pielęgniarki i pracownicy szpitali pomorskich czekali na wakacyjnych pacjentów podczas jarmarku we Wdzydzach Kiszewskich oraz na plażach w Brzeźnie, Gdyni i w Ustce.

Bezpłatne badania dermatologiczne na plaży w Gdyni. Letnia Akcja Edukacyjna Rakoobrony

W dniach 14-20 sierpnia 2017 r. na Plaży Gdynia Śródmieście będzie można przebadać znamiona profesjonalnym dermatoskopem. Jednak to nie wszystko, co przygotowano w przychodni nad morzem.

Pomorskie dla zdrowia na plaży w Ustce. Bezpłatne badania dla mieszkańców i turystów

To ostatnia szansa w tym sezonie, żeby przebadać się u specjalisty bez kolejek i skierowania. Przychodnia nad morzem będzie otwarta w niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. między godziną 10 a 16.

Niezwykły pokaz mody z udziałem trójmiejskich projektantów. Zbierali pieniądze na fotele do chemioterapii

Specjalne fotele do chemioterapii mają trafić do pacjentów Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Wyremontowany Odział Radioterapii i Onkologii będzie potrzebował około 20 sztuk takiego sprzętu.

Uratowali serce pacjenta z pomocą drukarki 3D. Sukces lekarzy z gdańskiego UCK

Innowacyjny zabieg kardiochirurgiczny przeprowadzono w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Lekarze przygotowywali się do niego wykorzystując model serca pacjenta wydrukowany w technologii 3D.

Szpitale Pomorskie stawiają na wysoką jakość opieki pielęgniarskiej

Opracowanie Strategii Opieki Pielęgniarskiej na lata 2018-2022 to cel powołania przez Zarząd „Szpitali Pomorskich" zespołu ds. standaryzacji opieki pielęgniarskiej w czterech szpitalach należących do spółki. Dzięki temu uda się zdiagnozować jakość opieki pielęgniarskiej i ustandaryzować m.in. rozwiązania w zakresie organizacji opieki, bezpieczeństwa i praw pacjenta.

Ośrodek rehabilitacyjny i ogród sensoryczny. Prawie 5 mln zł dla szpitala w Lęborku

Dzięki unijnej dotacji w lęborskim SPS ZOZ powstanie nowoczesny ośrodek rehabilitacji kardiologicznej. Pacjenci będą też mogli odpocząć i nabrać sił w specjalnie zaprojektowanym ogrodzie sensorycznym. Inwestycja rozpocznie się już w październiku 2017 r.

„Zmieniamy się dla naszych małych pacjentów”. Nowa izba przyjęć w Szpitalu Dziecięcym Polanki w Gdańsku

Większy gabinet zabiegowy, nowy gabinet lekarski, odświeżone pomieszczenia i zadaszenie wjazdu dla karetek pogotowia ratunkowego. Zakończył się remont izby przyjęć w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku.

Nowy blok operacyjny i oddział hematologii. Nowoczesne rozwiązania w Szpitalach Pomorskich w Gdyni

W Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni powstanie nowy blok operacyjny, nowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W Szpitalu Morskim im. PCK otwarty zostanie oddział hematologiczny z bankiem krwi. Inwestycje kosztować będą ponad 90 mln, prawie 64 mln zł to dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.