Aktualności

O chorobach cywilizacyjnych u dzieci

O roli aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci rozmawiać będą uczestnicy konferencji, która odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Rejestracja trwa do 15 kwietnia. Konferencję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zintegrowana opieka zdrowotna na Pomorzu

Porozumienie, ustanawiające pierwsze w Polsce Pomorskie Partnerstwo na rzecz Zintegrowanej Opieki Zdrowotnej, zostało uroczyście podpisane w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz członek zarządu Hanna Zych-Cisoń.

O zapobieganiu wypaleniu zawodowemu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza kadrę zarządzającą personelem medycznym w podmiotach leczniczych na konferencję szkoleniową pt. „Profilaktyka zdrowia psychicznego pracowników ochrony zdrowia – zapobieganie wypaleniu zawodowemu", która odbędzie się 8 maja 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Sopocki półmaraton

Biegając, pomagasz – tak w wielkim skrócie można określić ideę, jaka przyświeca sopockiemu półmaratonowi. Uczestnicy sportowej rywalizacji, która wystartuje 2 maja 2015 r., o godz. 9.00, będą mieli do pokonania dystans 21,0975 km. Nieodłącznym elementem półmaratonu będzie zdobycie środków na pokrycie leczenia 17-letniej Magdy z Gdańska. Zawodnicy będą rywalizować na trasie prowadzącej najpiękniejszymi ulicami Sopotu oraz po sopockim molo.

EKG Zdrowej Firmy

Ideą programu EKG Zdrowej Firmy jest zaprezentowanie zupełnie nowego podejścia do tematu zdrowia kadry zarządzającej i zespołów pracowniczych jako najważniejszej wartości dodanej dla firmy i społeczeństwa. W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, 19 marca 2015 r. w ramach konferencji odbędą się wykłady, warsztaty, szkolenia, pokazy, podczas których będzie można nabrać praktycznej wiedzy, poznać nowe technologie, posmakować zdrowia, poznać różne metody profilaktyki zdrowotnej.

Badaj i lecz nerki. Ratuj życie

Największe w Polsce badania przesiewowe nerek Nefrotest, przeprowadzane z okazji Światowego Dnia Nerek, przypadającego 12 marca, potwierdziły alarmujące szacunki nefrologów. Ponad 9,3 proc. z blisko 40 tysięcy przebadanych ma wyniki wskazujące na przewlekłą chorobę nerek. W województwie pomorskim w kampanii uczestniczyły Kwidzyn i Kościerzyna.

Bałtycki Klaster Turystyki Zdrowotnej

W Gdyni rodzi się nowa inicjatywa dużej grupy podmiotów powiązanych wspólną ideą wykreowania województwa pomorskiego jako atrakcyjnego miejsca dla rozwoju turystyki zdrowotnej, turystyki medycznej oraz SPA – zrzeszająca się w postaci Bałtyckiego Klastra Turystyki Zdrowotnej. Uroczysta inauguracja działalności odbędzie się 11 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego.

O szczepieniach dla podróżujących w tropiki

Specjalnie dla podróżujących do krajów tropikalnych został uruchomiony oficjalny mikroblog strony Szczepienia dla podróżujących na platformie społecznościowej Tumblr. Nowy kanał będzie stanowił rozszerzenie witryny oraz oficjalnego fanpage'a o anglojęzyczne treści dotyczące chorób tropikalnych i ciekawostek ze świata medycyny podróży.

Targi Mother & Baby w Gdańsku

W AmberExpo w Gdańsku, w dniach 7-8 marca 2015 r. odbędą się Targi Mother & Baby. Bezpłatne porady i konsultacje medyczne, badania USG i KTG dla kobiet w ciąży, warsztaty, spotkania ze specjalistami czekają na odwiedzających. Odbywają się od 9 lat w takich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, a w Gdańsku obecne będą po raz drugi.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W tym roku tydzień pomocy odbywa się od 23 do 28 lutego 2015 r. W Kwidzynie i Sztumie z potrzebującymi porady spotkają się prawnicy i psychologowie.