Aktualności

Ograniczenia w działalności SOR

Informacja bardzo ważna dla pacjentów: w związku z kończącą się modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku praca SOR zostanie ograniczona od niedzieli, 30 sierpnia, od godz. 19.00, do wtorku, 1 września 2015 r. do godz. 7.00.

„Ciśnienie na Życie” odwiedzi Rumię i Pruszcz

W piątek i w sobotę, 4 i 5 września 2015 r. w Rumi, w mobilnym centrum badań „Ciśnienie na Życie", będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Akcja zostanie także przeprowadzona 7 i 8 września w Pruszczu Gdańskim.

Konferencja „Udar – każdy pacjent jest ważny”

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza na współorganizowaną konferencję edukacyjną z cyklu „Udar – każdy pacjent jest ważny". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 17 września 2015 r. w Gdańsku. Konferencję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Festyn rodzinny na trasie zdrowia

Do aktywnego spędzania czasu wolnego w Łebie zachęca nowo wybudowany mini kompleks rekreacyjno-sportowy PZU Trasa Zdrowia. Uroczyste otwarcie zostanie połączone z festynem rodzinnym, który odbędzie się, w sobotę, 29 sierpnia. W programie liczne atrakcje dla dzieci i rodziców, a także Festiwal Kulinarny Smaki Regionów.

Otwarcie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Zakończono prace dotyczące projektu pn. „Modernizacja OIOM w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Wojciecha w Gdańsku Sp. z o.o.". Oficjalne otwarcie oddziału, z udziałem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz członka zarządu Hanny Zych-Cisoń, odbyło się 13 sierpnia.

Zadbaj o zdrowie z Pomorskim

Pokaz ratownictwa medycznego, spotkania ze specjalistami, bezpłatne badania glukozy i ciśnienia, szkoła rodzenia, porady dietetyka i wiele innych medyczny atrakcji – trwają dni zdrowia (12-14 sierpnia) w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na Targu Węglowym. Jest to świetna okazja aby podczas wakacyjnego spaceru sprawdzić stan zdrowia i zasięgnąć rady specjalisty.

Przyjdź i zbadaj znamiona, czyli Rakoobrona znów w terenie

Szum morza, promienie słońca i... tajemniczy czarny namiot – Fundacja Rosa już po raz drugi organizuje od 10 do 15 sierpnia 2015 r. na plażach Trójmiasta Letnią Akcję Edukacyjną Rakoobrony, by przekazywać wiedzę o profilaktyce onkologicznej i przeprowadzać bezpłatne badania znamion. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

Warto pomagać z pompą!

Fundacja Żyć z pompą poszukuje wolontariuszy, którzy pomagaliby 13 sierpnia 2015 r. na stoisku w czasie Jarmarku św. Dominika. Zadaniem wolontariuszy byłyby zabawy z dziećmi oraz dystrybucja ulotek fundacji i udzielanie informacji o jej działalności, w szczególności o Szkole Jedzenia.

Copernicus i Wojewódzkie Centrum Onkologii połączone

Sejmik Województwa Pomorskiego podczas XI sesji, która odbyła się 27 lipca, przyjął uchwałę w sprawie połączenia spółek Copernicus Podmiot Leczniczy oraz Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku. Zarząd województwa zapewnia, że wszystkie stosunki pracy z pracownikami zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę pozostaną niezmienne.

Otwarcie Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w Szpitalu św. Wojciecha

Poprawa dostępności pacjentów z Pomorza do świadczeń rehabilitacyjnych to główny cel otwarcia 30-łóżkowego Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej, będącej częścią Centrum Rehabilitacji Leczniczej w szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie. Uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń, odbyło się 21 lipca 2015 r. w szpitalu przy al. Jana Pawła II 50 w Gdańsku.