Aktualności

Debata o kobietach współuzależnionych

O sytuacji kobiet, których partnerzy są uzależnieni od alkoholu będą rozmawiać uczestniczy konferencji pt. „On pije, ona się leczy. Problemy współuzależnionych kobiet". Spotkanie odbędzie się w Centrum Medycyny Inwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w sobotę, 15 października 2016 r. Udział w nim jest bezpłatny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Nakręć się na pomoc innym – wielka kwesta na rzecz hospicjum

Zakręcony początek roku szkolnego szykuje się w sobotę, 10 września 2016 r. w Gdańsku. A przy okazji będzie można zrobić coś dla innych. Każdy, kto tego dnia zakręci się na kole widokowy AmberSky, ma szanse dołożyć swoją cegiełkę do opieki hospicyjnej nad najmłodszymi pacjentami na Pomorzu.


Terapia słowem, czyli w szpitalu też czytają Sienkiewicza

Narodowe czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis" zagości także pod dachem szpitala Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie. W sobotę, 3 września 2016 r., pod hasłem: „Wiara, Nadzieja i Miłość – trzy siostry w ogrodach Cezara", zaplanowano i spotkanie z tekstem, i rozwiązywanie krzyżówki, i zabawę ruchową.


Przebiegnij Starówkę i pomóż poszkodowanym w wypadkach

Gdańsk Business Run wystartuje z Targu Rybnego w niedzielę, 4 września 2016 r. i dołączy do szczęściu innych polskich miast, w których wybiegną niecodzienne sztafety. Uczestnicy biegu zbierają fundusze dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Organizacja pomaga w m.in. zakupie protez dla osób poszkodowanych w wypadkach.


Zdobądź tytuł aktywnego seniora

Znasz aktywnych seniorów? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na ich rzecz? Jeśli tak, to zgłoś ich do IV edycji konkursu Aktywni seniorzy. Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Termin składania wniosków upływa 30 września 2016 r.


Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom

Wielki mecz charytatywny, w którym zmierzą się piłkarze reprezentacji Trójmiasta z drużyną reszty świata, koncert muzyczny, zabawa dla kibiców, a wszystko to na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Stadion Energa Gdańsk w niedzielę, 4 września 2016 r. stanie się areną wielu niezwykłych wydarzeń. Wstęp wolny. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Koło Życia – rozkręcamy wrażliwość!

Można korzystać z lata i dobrze się bawić, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo własne i innych – przekonują organizatorzy akcji charytatywnej Koło Życia, która odbędzie się w Gdańsku 27 sierpnia 2016 r. Obok koła widokowego AmberSky na Wyspie Spichrzów będzie można oddać krew (i otrzymać darmowy bilet na przejażdżkę kołem), przejść badania profilaktyczne i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.


II Konferencja Onkologiczno-Paliatywna w Gdańsku

Wsparcie żywieniowe seniorów i etyczne aspekty żywienia, emocje chorego i jego rodziny czy też radioterapia w leczeniu bólu – to tylko niektóre tematy z programu II Konferencji Onkologiczno-Paliatywnej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, która odbędzie się w dniach 13-15 października 2016 r. w Gdańsku. Organizatorzy zapraszają do udziału.


Podsumowanie akcji Pomorskie dla Zdrowia

Podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia 2016 r. samorząd województwa pomorskiego prowadził akcję „Pomorskie dla zdrowia". To ogromny sukces samorządu i 17 szpitali biorących udział w zorganizowanych działaniach prozdrowotnych. Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, terapeuci i ratownicy medyczni udzielili porad i wykonali ponad 10 tysięcy badań.


„Pomorskie dla zdrowia” z gdyńskimi medykami

Ostatniego dnia działania pawilonu „Pomorskie dla zdrowia" na Targu Węglowym, 14 sierpnia 2016 r., ze wszystkimi chętnymi chcącymi wykonać bezpłatne badania i zasięgnąć porad specjalistów spotyka się personel medyczny Szpitali Wojewódzkich w Gdyni.