Aktualności

„Czy możemy wygrać walkę z rakiem?”

Nadszedł czas na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej. Tym razem wykład pod tytułem „Wyzwania współczesnej chemoterapii – czy możemy wygrać walkę z rakiem" wygłosi prof. Maciej Bagiński z Politechnika Gdańska. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września 2016 r., w Sopocie.


Odmień swoją głowę – zrozum schizofrenię

Co czwarty z nas miał, lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Akcja społeczna „Odmień swoją głowę. Schizofrenia – nie oceniaj, dowiedz się więcej" ma na celu zmianę myślenia o osobach doświadczających kryzysów psychicznych. Wystarczy pozbyć się stereotypów i zrozumieć, że osoby chorujące, to ludzie tacy jak my. A potem… zrobić zdjęcie w nietypowym nakryciu głowy!


X Ogólnopolski Festiwal Psychologii Procesu

Ogólnopolski Festiwal POP Kreacje będzie trwać od 24 września do 2 października 2016 r. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Psychologii Procesu. Zaplanowano warsztaty, wykłady, konsultacje psychoterapeutyczne i coachingowe, procesy grupowe oraz otwarte forum. Wszystkie zajęcia w ramach festiwalu są bezpłatne.


Podziel się posiłkiem w sklepach i Internecie

Niezwykle prosto można pomóc tysiącom dzieci w Polsce. 23 i 24 września 2016 r. w Trójmieście i okolicach odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. W ramach akcji każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 117 sklepach w całym województwie pomorskim.


Poświęć dzień swojemu sercu

Wielkie święto sportu, zdrowia i rekreacji odbędzie się w Gdyni w niedzielę, 25 września 2016 r. Z okazji Światowego Dnia Serca na osoby w każdym wieku czekać będzie wiele bezpłatnych atrakcj. Dla najmłodszych będą zabawy festynowe, zaś dla starszych zajęcia ruchowe oraz specjalne stanowiska medyczne, gdzie będzie można się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.


Ze stomią można żyć – przyjdź na konferencję

Szpitale Wojewódzkie w Gdyni zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Stomia to nie koniec świata". Konferencja w ramach Pomorskiej Akademii Zdrowia odbędzie się w środę, 28 września 2016 r. Konieczna wcześniejsza rejestracja.


Przeciwko wykorzystywaniu dzieci – możesz pomóc, reaguj, zgłoś!

Ruszyła kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.


Schizofrenia – poznaj, zrozum, bądź tolerancyjny

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi", które odbędą się w Trójmieście w dniach 18-23 września 2016 r. W programie konferencja, warsztaty, koncerty i wystawy. Wydarzeniu patronuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Wystawy, drift i… Motoserce, czyli Targi Motoryzacyjne 3TM

Wielkie i wyczekiwane wydarzenie motoryzacyjne na Pomorzu odbędzie się w dniach 24-25 września 2016 r. VIII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM łączy swoje siły z Drift Masters Grand Prix – najważniejszą ligą driftingową w Polsce i Europie. Impreza, której patronuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, odbędzie się w tym roku w gdańskim AmberExpo.


Pierwsze urodziny Bohatera Borysa, czyli kilka słów o rzeczach trudnych

Na czym polegają choroby rzadkie dowiedzieć się będzie można w sobotę, 10 września 2016 r. w Centrum św. Jana w Gdańsku. Pod patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka odbędzie się tam ważne spotkanie – 1. urodziny Bohatera Borysa – czyli opowieść o 7-letnim chłopcu, który od dwóch lat zmaga się z genetyczną i nieuleczalną chorobą. A wszystko przy kawie, torcie i muzyce!