Aktualności

Nie jesteś sama, czyli warsztaty dla młodych mam

Jesteś młodą mamą? Zastanawiasz się, jak radzić sobie z różnymi uczuciami związanymi z opieką nad dzieckiem? Bycie rodzicem to dużo pytań i wątpliwości, to chwile zarówno szczęścia jak i niepewności. W radzeniu sobie z tymi emocjami pomogą bezpłatne warsztaty dla młodych matek i ich partnerów/mężów, które odbędą się w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Pierwsze spotkanie 2 listopada 2016 r.


Seniorze pogimnastykuj się

Zajęcia z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, szkoły zdrowych pleców, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji specjalnie dla seniorów przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Ćwiczenia wskazane są dla wszystkich od 50 do 105 lat. Spotkania odbywają się w poniedziałki i wtorki w sali przy basenie na gdańskim Chełmie. Wstęp – wolny.


Zadbaj o swoje zdrowie – przyjdź na mammografię

Profilaktyczne badania to podstawowy sposób, by sprawdzić, czy w naszym organizmie nie dzieje się cos złego. Teraz na kontrolę piersi mają okazję panie, które Szpitale Wojewódzkie w Gdyni zapraszają na bezpłatną mammografię.


Automatyczne defibrylatory w 51 pociągach

Samorząd województwa pomorskiego kupił do wszystkich swoich 51 pojazdów przenośne defibrylatory AED, dzięki którym będzie można pomóc podróżnym z nagłym zatrzymaniem krążenia. W obchodzonym dzisiaj Dniu Ratownictwa Medycznego, w pociągu relacji Malbork – Gdynia, w którym zamontowany został defibrylator, przeprowadzono pokaz akcji ratunkowej. Uczestniczyli w nim marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski.


Konferencja dotycząca profilaktyki uzależnień

Współczesna profilaktyka, terapia i reintegracja społeczna osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych to temat konferencji, która odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, w poniedziałek, 17 października 2016 r. Spotkanie skierowane jest do osób zajmujących się przeciwdziałaniem uzależnieniom, które pracują w jednostkach samorządu terytorialnego. Obowiązują zgłoszenia.


Październik miesiącem walki z rakiem piersi – przyjdź na badania

„Pamiętaj o profilaktyce" to hasło białej soboty, na którą zaprasza panie Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku. Z badań i porad specjalistów skorzystać będzie można 15 października 2016 r. Konieczna jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja.


Dzień Stomika – róże na ulicach Gdańska

Mieszkańcy Gdańska w sobotę, 1 października 2016 r., nie bez powodu zostaną obdarowani różami – tak bowiem wielu stomików nazywa swoją stomię. Kwiat ten stał się również symbolem ogólnopolskiej kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię". Podstawowym celem Dnia Stomika jest oswojenie opinii publicznej z tematem stomii, a tym samym przełamanie licznych tabu, których istnienie często staje się barierą uniemożliwiającą powrót stomików do normalnego życia.


By nasze dzieci zdrowo jadły – konkurs dla szkół

Przywrócenia naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha to cel przyświecający siódmej już edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Organizatorzy zapraszają zerówki i klasy I-III szkół podstawowych do międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.


Wolontariat.Sopot.pl już działa

Chcesz poznać sopocki wolontariat, znaleźć dopasowaną do siebie ofertę, chcesz być aktywny? Ta strona jest dla Ciebie! Aktywni w Sopocie to funkcjonalny, interaktywny portal kierowany do wszystkich zainteresowanych wolontariatem we współpracy z sopockimi organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi.


II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna

Szanowni Państwo, już niedługo, 9 listopada 2016 r. spotkamy się na organizowanym w Gdańsku II Sympozjum Zintegrowana Opieka Zdrowotna. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie, przy dynamicznie zmieniającym się systemie opieki zdrowotnej i społecznej, będzie obfitowało w nowe zagadnienia oraz pozwoli wymienić informacje i doświadczenia. Ufamy, że uda nam się także uporządkować stosowaną aktualnie terminologię (zintegrowana, koordynowana, kompleksowa, interdyscyplinarna...) tak, aby większość uczestników systemu zdrowia rozumiała w taki sam sposób znaczenie konkretnej nazwy. Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia.