Aktualności

Odważni mężczyźni wygrywają zdrowie

Centrum Nauki Experyment zaprasza w niedzielę, 27 listopada 2016 r., na kolejną prelekcję z cyklu „Wykładów z dowodem", które w edycji jesiennej poświęcone są zdrowiu. Tym razem mowa będzie o sprawie niezwykle ważnej, dotyczącej profilaktyki raka jądra. Wykład „Odważni Wygrywają. Miej odwagę być mężczyzną" poprowadzi psychoonkolog Małgorzata Marmajewska, inicjatorka i koordynator kampanii edukacyjnej Odważni Wygrywają. Wstęp jest wolny.


Weź udział w turnieju, pomóż chorym dzieciom

Konkursy i zabawy z nagrodami, a także kiermasz świąteczny, dmuchany zamek, trampolina, i kącik dla maluchów – tak zapowiada się XII Charytatywny Turniej Mikołajkowy Dzieci Dzieciom, która odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Jest to kolejna edycja inicjatywy Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, która ma pomóc małym pacjentom oddziału Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Wstęp jest wolny.


Czy smartfon może być zagrożeniem – konferencja w Gdyni

Gdynia będzie gospodarzem otwartego spotkania popularno-naukowego poświęconego wpływowi urządzeń mobilnych na nasze życie. I Międzynarodowa Konferencja „Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój" rozpocznie się 1 grudnia 2016 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. W spotkaniu weźmie udział m.in. światowej klasy badacz prof. Manfred Spitzer. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.


Charytatywne granie przeciw uzależnieniom

Na charytatywny koncert Piotra Nagiela zaprasza w piątek, 16 grudnia 2016 r. fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom. Koncert skierowany do klubów abstynenta i grup AA z całego województwa, ale także do wszystkich zainteresowanych tematyka uzależnień, odbędzie się w Centrum Kultury w Kartuzach.


Forum Inicjowania Rozwoju

W gdańskim Starym Maneżu, w poniedziałek, 12 grudnia 2016 r. spotkają się przedstawiciele trzech sektorów – biznesu, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. Hasło V Forum Inicjowania Rozwoju brzmi Odpowiedzialni liderzy. Zapisy trwają. Całkowity dochód ze sprzedaży bilety-cegiełki zostanie przekazany Hospicjum Pomorze Dzieciom. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Położnictwo przyszłości 1.0 – konferencja

Pierwsza z cyklu konferencja dla położnych dotyczyć będzie wspierania matek w naturalnym karmieniu. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 1 grudnia 2016 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Konieczne wcześniejsze zapisy. Konferencję patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Poruszaj się i wspomóż hospicjum

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza do udziału w III Maratonie Zumby & Slavica Dance razem dla PHD, który odbędzie się w miejskiej hali sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 w niedzielę, 20 listopada 2016 r. Celem tanecznej zabawy jest pomoc dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorzy gwarantują mnóstwo pozytywnej energii w ważnym celu.


Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach

Bieg w centrum Kartuz, parada rowerowa i wsparcie Fundacji Pomorze Dzieciom – tak zapowiada się Mikołajkowy Festiwal Zdrowia, który odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia 2016 r. Dorośli będą mieli do pokonania dystans 6 km, a dzieci – 2,5 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Szkolenia MON z samoobrony dla kobiet

Z inicjatywy ministra obrony narodowej rusza I edycja ogólnopolskich bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Projekt realizowany jest od 19 listopada 2016 r. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce. W Pomorskiem szkolenia odbywać się będą na terenie jednostek wojskowych w Gdyni, Słupsku i Ustce.


Choroby jelita – spotkanie informacyjne

Bezpłatne prelekcje lekarzy, psychologów i dietetyków, poradniki oraz spotkania z chorymi i ich bliskimi – 19 listopada 2016 r. w Gdyni odbędzie się spotkanie organizowane przez Towarzystwo „J-elita" w ramach Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita.