Aktualności

Zdrowi i szczupli uczniowie, aktywni seniorzy. Na Pomorzu mamy czym się chwalić

Większa aktywność fizyczna i edukacja żywieniowa to zalecenia lekarzy dla dzieci i seniorów z Pomorza. O otyłości i nadwadze wśród najmłodszych oraz o aktywności fizycznej i stanie zdrowia ich dziadków rozmawiali specjaliści w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Poród z uśmiechem. W tym szpitalu mamy mogą korzystać z gazu rozweselającego

Wyremontowany Oddział Położniczy w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni oferuje rodzącym europejskie standardy. Oprócz wygodnych wnętrz i profesjonalnej opieki kobiety mają na przykład do dyspozycji alternatywny sposób uśmierzania bólu podczas porodu – gaz rozweselający. Po remoncie druga część oddziału została otwarta 15 lutego 2017 r.

Jak bezpiecznie naprawiać skrzywione kręgi? Ortopeda z Kopernika opatentował nowatorskie urządzenie do operacyjnego leczenia skoliozy

Dr hab. Rafał Pankowski z Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUM-ed w Szpitalu Kopernika w Gdańsku zbudował nowatorskie narzędzie pomocne przy operacjach skoliozy. Dzięki niemu lekarz wie, jaki bezpiecznie może zmieniać położenie kręgów naprawianego kręgosłupa. Tzw. derotator Pankowskiego został zarejestrowany jako wzór przemysłowy w European Union Intellectual Property Office (EUIPO).

Drogie panie, gorąco do tego namawiamy! Możecie skorzystać za darmo i w każdej chwili

Bez skierowania, bez opłat, dla wszystkich pań, szybko wykonane badania na nowoczesnym sprzęcie – to oferuje Copernicus Mamma Centrum, które od początku lutego 2017 r. działa w Wojewódzkim Centrum Onkologii. Wyspecjalizowany ośrodek diagnostyki i leczenia chorób piersi mieści się w budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie 2 w Gdańsku.

Poradnia dla cukrzyków w Copernicusie po remoncie. Będzie nowy program profilaktyczny

W otwartej 8 lutego 2017 r. w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku poradni już pojawili się pierwsi pacjenci. Chorym pomagać będzie czterech lekarzy, dietetyk i pielęgniarka. Wicemarszałek Paweł Orłowski zapowiedział specjalny program profilaktyczny dotyczący cukrzycy.

Remont oddziału w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku zakończony. Kosztował 1,2 mln zł

Nowe pomieszczenia dla chorych, wymieniona instalacja elektryczna to m.in. efekty modernizacji Oddziału ogólnopsychiatrycznego dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku.

Poświęć chwilę swemu sercu. Skorzystaj z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich

Ogólnopolska kampania profilaktyki chorób układu krążenia Teraz Serce! zawita do Gdańska .W weekend 11 i 12 lutego 2017 r., w centrum handlowym IKEA wszyscy chętni będą mogli za darmo zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cholesterolu i zrobić badanie EKG oraz skorzystać z konsultacji ze specjalistami.

Nie daj się rakowi! W sobotę bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami w Gdańsku i Gdyni

Wykrycie choroby nowotworowej w porę może czasem uratować życie. Warto więc poświęcić swemu zdrowiu chwilę uwagi i skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, na które zapraszają Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku oraz Szpitale Wojewódzkie w Gdyni. Dzień Otwarty, z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, odbędzie się w sobotę, 4 lutego 2017 r., konieczna wcześniejsza rejestracja.

Zdrowi i aktywni w ćwiczą w Sopocie

Chcesz być zdrowym? Marzysz, by mieć szczupłą, ale umięśnioną sylwetkę? Dla chętnych sopocian, bez względu na wiek i kondycję fizyczną, istnieje możliwość wyboru zajęć spośród jogi, fitnessu czy zumby. Wybierz dyscyplinę sportu, która Ci odpowiada i dołącz do grona zdrowych i aktywnych. Wszystkie zajęcia odbywają się w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci

Twoje dziecko nie lubi sportu? A może cierpi z powodu wad postawy? Skorzystaj z oferty szkoły tańca Havana Si w Gdyni i zgłoś je na bezpłatne zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w wieku 4-12 lat. Ćwiczenia rozpoczną się po feriach zimowych. Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona.