Aktualności

W Radiu Gdańsk o Szpitalach Pomorskich: "W ochronie zdrowia powinniśmy przestać mówić o zyskach"

Jolanta Sobierańska-Grenda, nowa prezeska Szpitali Pomorskich była we wtorek gościem Rozmowy Kontrolowanej w Radiu Gdańsk.

Zbiórka na pomorskie hospicja. Efekty? Ponad pół miliona

Na Pomorzu, po raz szósty, zakwitły Pola Nadziei 2 kwietnia 2017 r. Wolontariusze rozdawali żonkile i zbierali datki. Tym razem udało się uzyskać prawie 520 tys. zł.

Kto pokieruje Szpitalami Pomorskimi? Nowy Zarząd połączonych podmiotów

Rada Nadzorcza Szpitali Pomorskich sp. z o.o. zdecydowała o powołaniu zarządu spółki. W jego skład weszli: prezes Zarządu Jolanta Sobierańska-Grenda, wiceprezesi: Andrzej Zieleniewski oraz Dariusz Nałęcz. Nowe obowiązki obejmą 3 kwietnia 2017 r.

Motocykliści i rolkarze pomogą hospicjom. Pola Nadziei na Pomorzu

Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk pokażą solidarność z podopiecznymi hospicjów. Na Pomorzu 2 kwietnia 2017 r. zakwitną Pola Nadziei.

Ponad 600 mln zł na ochronę zdrowia na Pomorzu. „To skok cywilizacyjny” [RAPORT]

W najbliższych latach dzięki m.in. programom unijnym na ochronę zdrowia na Pomorzu wydamy ponad 600 milionów złotych. Pieniądze trafią do szpitali, na programy zdrowotne i nowoczesne technologie.

Pierwszy fitbox w Polsce otwarty. Ale czy wiecie, co to jest?

W Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku otwarto pierwszy w Polsce fitbox. W nowatorski sposób będzie on łączyć aktywność fizyczną z badaniami medycznymi i ekologiczną produkcją energii.

Ponad 33 mln zł na informatyzację pomorskich podmiotów leczniczych. Opieka medyczna będzie lepsza i szybsza

Tworzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, system informacji dla pacjentów i ich rodzin, badanie zadowolenia pacjenta, diagnostyka i terapia to niektóre z działań, jakie otrzymają unijne wsparcie. Wartość dofinansowania projektów z funduszy europejskich wynosi ponad 33 mln zł

Szpitale Pomorskie wygrywają. „Najtrudniej wymyśleć najprostszą nazwę”

Wręczenie nagród w konkursie na nazwę trzech połączonych szpitali należących do samorządu województwa pomorskiego. Nagrodzono zaangażowanie i pomysłowość.

Nie wszystkie szpitale to mają, Copernicus już tak. Potwierdziło to Ministerstwo Zdrowia

Dwa podmioty lecznicze, które wchodzą w skład spółki Copernicus Podmiot Leczniczy, ponownie otrzymały akredytację Ministerstwa Zdrowia. Wysoka jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika i Szpitalu św. Wojciecha zostały potwierdzone.

Uśmiech leczy! Wolontariuszom fundacji „Dr Clown” pomagają teraz hokeiści

Terapia śmiechem nie raz pozwoliła dzieciakom przebywającym w szpitalach zapomnieć choć na chwilę o bólu i lęku. 7 marca 2017 r. „doktorzy clowni" odwiedzili małych pacjentów Pododdziału Zachowawczego Leczenia Zeza i Niedowidzenia Dzieci Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Towarzyszyć im będą hokeiści MH Automatyka Gdańsk. Wspólnie z wolontariuszami fundacji sportowcy wyczarują dla chorych dzieci świat magii, uśmiechu i wiary w zwycięstwo – z chorobą.