Aktualności

Kanapka dla chorych na nowotwory. Pacjenci WCO w Gdańsku zachwyceni

Pacjenci Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku podczas dziennej chemioterapii dostają bezpłatne posiłki. Po porannej lub popołudniowej terapii chorzy otrzymują kanapkę z szynką, serem żółtym, sałatą, pomidorem, ogórkiem, jogurt i jabłko.

Dajemy uśmiech, dostajemy życzliwość. Wolontariat szpitalny na Pomorzu

W pomorskich szpitalach pracuje około 300 wolontariuszy. Bezinteresownie pomagają chorym w każdym wieku. To oni w trudnych momentach, gdy pacjenci najbardziej czują się przerażeni i zagubieni, są przy nich, pomagają w codziennych czynnościach, rozmawiają i dają wsparcie.

Tłumy na badaniach w centrum Słupska. „Takich akcji będzie więcej”

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia około 300 osób przebadano w specjalnym namiocie przy al. Wojska Polskiego w Słupsku. Badania profilaktyczne przeprowadzali medycy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak zadbać o zdrowie pracowników i skąd wziąć na to pieniądze? Konferencja w Urzędzie Marszałkowskim

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2017 r. w Gdańsku. Uczestnicy będą mówić o problemach zdrowotnych pracowników, jak sobie z nimi radzić i dowiedzą się o sposobach i możliwościach zdobycia środków na szkolenia i warsztaty. Rejestracja na konferencję przedłużona do 16 maja 2017 r.

Onkologia w Wejherowie po remoncie. Odnowione gabinety lekarskie i poczekalnia

Wyremontowane dwa gabinety lekarskie wyposażone w nowe meble, nowe krzesła dla pacjentów w estetycznej poczekalni. Remontu Poradni Onkologicznej w wejherowskim szpitalu kosztował ponad 60 tys. zł.

W Sopocie powstanie pierwsze na Pomorzu centrum opieki geriatrycznej. Udało się dzięki ogromnym środkom unijnym

Diagnostyka, rehabilitacja, pomoc psychologiczna dla seniorów. W Sopocie powstanie pierwsze i jedyne na Pomorzu centrum opieki geriatrycznej. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Umowę z władzami Sopotu i szpitala podpisał marszałek Mieczysław Struk.

Piękny prezent na święta. Dwoje dzieci z Domu im. J. Korczaka znalazło nowy dom

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Pomiędzy chłopcami a nowymi rodzicami zaiskrzyło od pierwszej chwili.

Nowe sale chorych, łóżka, szafki, pompy podające leki, a nawet stół zabiegowy. Tak po remoncie wygląda interna na Zaspie

Sale chorych z łazienkami, wyremontowany gabinet lekarski i diagnostyczno-zabiegowy to m.in. efekty modernizacji Oddziału Chorób Wewnętrznych w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku.

Kotek, ślimak i tor przeszkód. Kącik dla małych pacjentów w Dzierżążnie

Tor przeszkód, bezpieczne zabawki i kolorowa przestrzeń tak wygląda kącik na Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie. Mali pacjenci są zachwyceni.

Nowoczesne leczenie i opieka nad noworodkami. Prawie 3 mln zł na Oddział Neonatologii na Zaspie

Środki na remont, zakup sprzętu, kształcenie personelu medycznego i rodziców pochodzą z funduszu norweskiego. Dzięki temu mali pacjenci mają lepsze warunki powrotu do zdrowia.