Aktualności

Czym jest atopowe zapalenie skóry? Bezpłatne szkolenie w szpitalu na Polankach

Twoje dziecko często się drapie? A może ma zaczerwienioną skórę? Chcesz dowiedzieć się czy cierpi z powodu atopowego zapalenia skóry? Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego wraz z Fundacją Sport na Zdrowie organizuje cykl bezpłatnych zajęć. Pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Atopii odbędzie się 15 maja 2017 r.

Jak leczyć choroby genetyczne? Mukowiscydoza – prawdy i mity

Czym jest mukowiscydoza? Czy są nowatorskie metody jej leczenia? Konferencja Postępy w leczeniu mukowiscydozy – dotychczasowe osiągnięcia, nowe rekomendacje, nowe terapie odbędzie się w gdańskim Garnizonu Kultury w środę, 10 maja 2017 r.

Medyczne tajemnice „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Obraz, który zafascynował chirurga plastycznego

2017 został ogłoszony Rokiem Memlinga. 20 lat temu Jerzy Jankau, dr hab. nauk medycznych, ordynator Kliniki Chirurgii Plastycznej UCK/GUMed poświęcił rozprawę doktorską „Sądowi Ostatecznemu".

Bezpłatne porady laktacyjne i psychologiczne. Szpital na Zaspie wspiera młode mamy

W Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku od maja kobiety w ciąży i mamy niemowląt będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad laktacyjnych. Uzyskają też pomoc psychologiczną.

Dwa pomorskie szpitale w 20. najlepszych w kraju. Chodzi o kardiologię i kardiochirurgię [RANKING]

Wśród najlepszych znalazł się Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. w zakresie działalności Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku i Szpitale Pomorskie sp. z o. o w zakresie działalności Szpitali Wojewódzkich w Gdyni sp. z o.o.

Coraz więcej rodziców na Pomorzu rezygnuje ze szczepienia swoich dzieci. Przez Facebooka

Dane z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej są alarmujące. W województwie pomorskim z roku na rok przybywa niezaszczepionych dzieci. W 2016 r. było już ich 2309, prawie o tysiąc więcej niż 2 lata wcześniej.

Jest zgoda radnych. Nieruchomości będą przekazane Szpitalowi Reumatologicznemu w Sopocie

Podczas XXXIV sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni wyrazili zgodę na przekazanie nieruchomości położonych w Sopocie na rzecz Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie. Wartość terenów wraz z budynkami wynosi ponad 87 mln zł.

Podziękowania dla wolontariuszy. Koncert w Centrum św. Jana w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Jest ich bardzo wielu. Dzielą się swoim czasem z podopiecznymi szpitali i hospicjów. Pomagają w trudnych chwilach życia, gdy wiadomość o chorobie zwala z nóg. Dają wsparcie i pomoc. Wolontariusze. Niosą uśmiech i życzliwość.

Laktator, składane łóżka, sprzęt AGD i RTV. Strefa rodzica w szpitalu w Gdyni otwarta

Rodzice, których dzieci przebywają na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni będą mieli komfortowe miejsce do odpoczynku z kącikiem kuchennym i łazienką. Strefa rodzica została otwarta 21 kwietnia 2017 roku.

Złote czepki dla pielęgniarek. Copernicus z certyfikatem jakości

Nagrody dla najlepszych pielęgniarek i certyfikaty akredytacyjne za wysoką jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów dla Szpitala im. Mikołaja Kopernika i Szpitala św. Wojciecha wręczone.