Aktualności

Hematologia w Redłowie rozbudowana za ponad 9,5 mln zł. Ma więcej łóżek, wkrótce zacznie też działać Bank Komórek

W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni rozbudowano Oddział Hematologii i Transplantacji Szpiku wraz z Bankiem Komórek. Na oddziale są 23 łóżka, w tym izolatki z podwyższonym reżimem czystości powietrza. Kupiono m.in.: aparaty USG i EKG, defibrylatory oraz analizator hematologiczny. Koszt remontu i wyposażenia to ponad 9,5 mln zł. Rocznie terapii hematologii onkologicznej będzie poddanych 450 pacjentów.

Bezpłatne badania, ekokosmetyki i… tort. Co jeszcze będzie się działo podczas 20-lecia szpitala w Kościerzynie?

Będą bezpłatne badania m.in. poziomu glukozy i witaminy D oraz na obecność we krwi przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba). Ratownicy przeszkolą z zasad udzielania pierwszej pomocy. Chętni nauczą się, jak wykonać naturalne kosmetyki. Dla dzieci przygotowano pokazy i animacje. To tylko niektóre z atrakcji, z jakich można będzie skorzystać zupełnie za darmo na terenie parku przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w sobotę, 25 maja 2019 r.

Pomorskie dla Zdrowia w Gdyni. Głównymi problemami są nadwaga i zbyt wysoki poziom cukru, 84 osoby wymagają opieki medycznej

Można było zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu, poddać się spirometrii, a także zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV. Pulmonolog i onkolog udzielali bezpłatnych porad. W Gdyni przebadano 559 osób, a 84 z przebadanych miało nieprawidłowe wyniki. Odbył się też specjalny bieg promujący profilaktykę raka piersi.

SOR dla dzieci na Zaspie jak nowy. Co zmieniło za ponad 1,1 mln zł? [GALERIA]

Dwa pokoje obserwacyjne, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, a także nowa aparatura medyczna m.in.: kardiomonitory, defibrylatory i zestawy do intubacji to tylko niektóre ze zmian, z jakich mogą korzystać mali pacjenci w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. Cała inwestycja kosztowała ponad 1,1 mln zł. Szpital dostał też nową karetkę od firmy Leier Polska.

Święto pielęgniarek i położnych. Kto otrzymał złoty czepek, a kto dyplom? [GALERIA]

Trzy nagrody im. Aliny Pienkowskiej, 74 złote czepki, 57 dyplomów uznania i 13 honorowych złotych czepków. Pielęgniarki i położne odznaczone podczas ich święta. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego 17 maja 2019 r.

Jak pomóc osobom po 50. z zaburzeniami widzenia? Spotkanie w szpitalu w Wejherowie

Masz powyżej 50 lat? Coraz gorzej widzisz? Być może cierpisz na AMD, czyli wysiękową postać zwyrodnienia plamki żółtej. Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla pacjentów odbędzie się w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie w piątek, 17 maja 2019 r.

Lekarze polonijni z całego świata spotkają się w Gdańsku. Wkrótce X Kongres Polonii Medycznej

Cztery dni konferencji, 22 sesje naukowe i 90 prelegentów z 14 krajów świata tak zapowiada się X Kongres Polonii Medycznej. Wydarzenie rozpocznie się 30 maja i potrwa do 1 czerwca 2019 r. Będzie m.in. o nowych technologiach i postępie technicznym w medycynie.

Pomorskie dla Zdrowia w Gdyni. Będą bezpłatne badania, porady lekarzy i braffiterek oraz… bieg kobiet

Onkolog i pulmonolog udzielą porad. Będzie też można zmierzyć poziom cholesterolu i kwasu moczowego. Chętni wystartują w biegu. Pomorskie dla Zdrowia w Gdyni już w najbliższą niedzielę, 19 maja 2019 r.

Ogólnopolski Konkurs Opiekuna Medycznego po raz pierwszy. Znamy laureatów

Nagrody dla najlepszych opiekunów medycznych wręczono w Sztumie 10 maja 2019 r. W konkursie uczestniczyli absolwenci i uczniowie szkół z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

Bezpieczny maluch. Warsztaty dla kobiet w ciąży w kościerskim szpitalu

Czy kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa? Jaki fotelik wybrać dla malucha? Ile razy karmić niemowlaka? To tylko niektóre z zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas warsztatów dla przyszłych mam. W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w poniedziałek, 20 maja 2019 r. odbędą się zajęcia, w których udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Pomorskie dla Zdrowia w Sopocie. Zbadano 550 pacjentów. Najwięcej miało za wysoki cholesterol i nadwagę

W Sopocie można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i cholesterol, oznaczyć poziom cukru, a także zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV. Dermatolodzy i fizjoterapeuci udzielali bezpłatnych porad. W sumie przebadano 550 osób, u 119 pacjentów wykryto m.in niepokojące i wymagające dalszej diagnostyki zmiany dermatologiczne.

Bezpłatne badania i porady specjalistów. Już w niedzielę w Sopocie startuje akcja Pomorskie dla Zdrowia

Dermatolodzy i fizjoterapeuci będą czekać na wszystkich, którzy w niedzielę, 12 maja 2019 r. przyjdą na Plac Kuracyjny w Sopocie. Będzie też badanie poziomu cukru i cholesterolu oraz sprawdzanie znamion na skórze. Chętni skorzystają z takich zabiegów jak krioterapia miejscowa oraz naświetlanie lampą bioptron. Przyjdź i koniecznie się zbadaj!