Aktualności

Światowy Dzień Krwiodawstwa. Kto może zostać dawcą? Jakich grup krwi brakuje na Pomorzu?

Światowy Dzień Krwiodawstwa obchodzony jest 14 czerwca. Dokładnie w dniu urodzin Karla Landsteinera, który w 1901 r. odkrył grupy krwi. Został za to uhonorowany w 1930 r. nagrodą Nobla. Dzień ten upamiętnia wszystkich honorowych dawców krwi.

Trzy pomorskie inwestycje mogą zdobyć europejską nagrodę RegioStars. To wyróżnienia dla innowacyjnych projektów

W konkursie Komisja Europejska wyróżnia regionalne, innowacyjne projekty, które zyskały finansowanie unijne. W finale znalazły się trzy inwestycje z województwa pomorskiego. Szansę na nagrodę mają: Gdański Szlak Wodociągowy, Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie oraz projekt „Praca w grupie. Aktywizacja społeczno-zawodowa".

Seniorzy 65 plus dostaną bezpłatne szczepionki przeciwko pneumokokom. Kto na Pomorzu z nich skorzysta? [ZDJĘCIA]

Pomorscy seniorzy, już po raz drugi, skorzystają z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom. W programie bierze udział 15 powiatów z regionu. Zostanie zaszczepionych ponad 2,2 tys. mieszkańców. Samorząd województwa pomorskiego przekazał na ten cel 530 tys. zł, resztę dołożyły powiaty.

Ponad 33 mln zł dla szpitali i pogotowia ratunkowego. Wielka termomodernizacja na Pomorzu trwa

Najpierw były szkoły. Potem instytucje kultury. Teraz czas na szpitale. Kilkadziesiąt budynków zyska szczelne okna i drzwi, ocieplone ściany oraz nowe instalacje. Będzie zamontowane ekologiczne i czyste ogrzewanie. Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Profilaktyka i zabawa, czyli piknik na Zdrowie na Górze Gradowej

Bezpłatne badania, nauka rzucania palenia i zasad udzielania pierwszej pomocy, zdrowe jedzenie i pokaz ratownictwa medycznego – to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego Pikniku na Zdrowie. Wydarzenie odbędzie się w Hevelianum na Górze Gradowej w sobotę, 8 czerwca 2019 r. Wstęp na imprezę wolny.

Wyróżnienia dla zasłużonych pracowników Copernicusa. Spółka ma już sześć lat

Prawie 300 pracowników spółki otrzymało dyplomy oraz róże, a 25 najbardziej zasłużonych okolicznościowe statuetki. Czterech pracowników zostało uhonorowanych medalami przez żołnierzy Armii Krajowej. Copernicus otrzymał też certyfikat szpitala przyjaznego dziecku.

Wójcikiewicz o spółce Copernicus: „Poruszamy niebo i ziemię, aby przywracać zdrowie naszym pacjentom” [WYWIAD]

Siedem lokalizacji i ponad trzy tysiące pracowników – tak w liczbach prezentuje się spółka Copernicus, która jako jedyny podmiot leczniczy na Pomorzu znalazła się na liście „Forbesa". Spółkę tworzą Szpital im. Mikołaja Kopernika, Szpital św. Wojciecha, Wojewódzkie Centrum Onkologii oraz Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna.

Pokaż, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. Weź udział w 6. Bytowskim Marszu Różowej Wstążki

Nauka samobadania piersi, pomiar ciśnienia tętniczego i zapisy na bezpłatne badania USG piersi i cytologie. Już w niedzielę, 9 czerwca 2019 r. odbędzie się 6. Bytowski Marsz Różowej Wstążki im. dr Anny Sinkiewicz. Będzie też odsłonięcie muralu promującego cytologię.

Pomorskie dla Zdrowia w Gdańsku. Cztery osoby przekonały się, że warto się badać

Można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dermatolog i onkolog udzielali bezpłatnych porad. W Gdańsku przebadano ponad 500 osób, a 62 z nich miały nieprawidłowe wyniki, cztery wymagają pilnie diagnostyki. Wydarzenie towarzyszyło festynowi rodzinnemu z okazji Dnia Dziecka.

Festyn na Dzień Dziecka w Gdańsku. Nauka udzielania pierwszej pomocy i bezpłatne badania dla dorosłych

Dla dzieci mnóstwo atrakcji, a dla dorosłych bezpłatne badania – tak zapowiada się festyn z okazji Dnia Dziecka. Rodzice będą mogli zbadać ciśnienie i poziom witaminy D3 oraz skorzystać z porad onkologa i dietetyka. Będzie też szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Festyn odbędzie się na parkingu między Szpitalem im. Mikołaja Kopernika a Urzędem Miejskim w sobotę, 1 czerwca 2019 r.

Nowy oddział, a już odnosi sukcesy. Wejherowska kardiochirurgia na pierwszym miejscu w Polsce

Oddział Kardiochirurgii Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie zajął pierwsze miejsce, jeśli chodzi o niską śmiertelność okołooperacyjną. Oceniono prawie czterdzieści ośrodków w kraju.

Porady dietetyka i kosmetyczki. Warsztaty dla chorych na raka w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Jesteś chory na raka? A może ktoś z twoich bliskich zmaga się z nowotworem? W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w środę, 29 maja 2019 r. odbędą się bezpłatne warsztaty dietetyczno-kosmetyczne dla pań i panów.