Głodni wiedzy, czyli Medyczny Dzień Nauki pełen atrakcji

$image_alt
Fot. źródło: strona GUMed

Czy można wydrukować nerkę? Czym jest jajkożerna butelka? Co się dzieje w organizmie po jedzeniu? To niektóre tematy, jakie zostaną poruszone podczas IX Medycznego Dnia Nauki. Akcja popularyzująca nauki medyczne wśród najmłodszych mieszkańców Pomorza odbędzie się w piątek, 20 maja 2016 r., na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wstęp wolny.

Tradycyjnie wykładom towarzyszyć będą atrakcyjne pokazy laboratoryjne i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy czy nauka szycia chirurgicznego. Będzie się można nauczyć, jaka jest różnica między żyłą a tętnicą, a na specjalnym fantomie każdy chętny będzie mógł spróbować założyć wkłucie dożylne.

Organizatorzy zabiorą uczestników w pełen eksperymentów magiczny świat chemii medycznej. Młodzi naukowcy będą mogli wywołać burzę w probówce, morze piany, a także wyhodować własny chemiczny ogród. Ponadto będzie się można dowiedzieć, czym są przyjazne bakterie i jaki mają wpływ na naszą sylwetkę, nastrój, a nawet długość życia.

Nie zabraknie zwiedzania akademickiej Zwierzętarni i degustacji zdrowych przekąsek przygotowanych przez młodych dietetyków. Wstęp jest wolny!

 

Medyczny Dzień Nauki
————————————————

  • 20 maja 2016 r.
  • godz. 9.00-13.00
  • Collegium Biomedicum
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Gdańsk, ul. Dębinki 1
  • wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Medyczny Dzien Nauki

Medyczny Dzień Nauki 2016 - plakat

Oprac. AK

print szablon artykułu