Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Woda, deszczoodporne miasta i gospodarka bez śmieci. Już jutro konferencja klimatyczna w Gdańsku [REJESTRACJA]

Woda, deszczoodporne miasta i gospodarka bez śmieci. Już jutro konferencja klimatyczna w Gdańsku [REJESTRACJA]

Brian Yurastis / unsplash.com

We wtorek, 22 października 2019 roku w Hevelianum odbędzie się międzynarodowa konferencja klimatyczna, skupiona wokół tematu wody. Specjaliści opowiedzą, przed jakimi wyzwaniami stoją społeczeństwa, co to jest gospodarka obiegu zamkniętego i jak kryzys klimatyczny zmienia nasz region.

 

Wstęp na konferencję „Klimat-Woda-Człowiek. Nowe wyzwania” jest bezpłatny, jednak wymaga jest wcześniejsza rejestracja. Spotkanie to inicjatywa Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej, które zaprasza w szczególności przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców, pracowników związanych z gospodarką komunalną oraz organizacji pozarządowych związanych z ochroną środowiska.

 

Woda – Klimat – Człowiek

Podczas spotkania eksperci omówią problem kryzysu klimatycznego w Polsce i Europie, a także przybliżą temat polityki Unii Europejskiej wobec tego wyzwania. Będzie to także okazja, by poznać ideę gospodarki obiegu zamkniętego oraz międzynarodowe projekty, które rozwiązały problemy środowiskowe związane z wodą. Jeden z paneli dotyczyć będzie Amsterdamu, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, stał się miastem deszczoodpornym.

Druga część konferencji to warsztaty poświęcone retencji wody oraz innowacyjnym systemom wodociągowym. Na zakończenie uczestnicy zwiedzą z edukatorem Hevelianum wystawę „Z energią!”.

Szczegółowy program oraz rejestracja dostępna na stronie Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej.

 

Konferencja Klimat-Woda-Człowiek. Nowe wyzwania!

  • 22 października 2019 roku, wtorek, godz. 10.00-15.20
  • Centrum Hevelianum, sala HAXO, Wozownia Artyleryjska
  • ul. Gradowa 6
  • Gdańsk
  • zob. program konferencji
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.