Wiadomości

Dokarmianie ptaków chlebem jest dla nich groźne. W Sopocie ruszyła akcja #nieschlebiajmi

Dokarmianie łabędzi i kaczek chlebem może doprowadzić do ich kalectwa, a w konsekwencji nawet do śmierci. Mimo tego na trójmiejskich plażach codziennie widać mieszkańców i turystów karmiących ptaki pieczywem. W Sopocie rozpoczęła się akcja edukacyjna, która ma informować o szkodliwości tego zwyczaju.

Przewodnicy PTTK zapraszają do wspólnego zwiedzania. Będą oprowadzać z okazji swojego święta

Tradycyjnie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego organizowane są społeczne akcje zwiedzania miast i regionów. W niedzielę, 23 lutego 2020 r. wspólnie z przewodnikami PTTK każdy będzie mógł poznać zabytki, muzea i kościoły Trójmiasta oraz Żukowa.

Były plakaty i złoty tramwaj. Teraz jest film promujący obraz „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga

Wyjątkowa kampania dotyczy jednego z najcenniejszych obrazów w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. „Sąd Ostateczny" to dzieło z XV wieku, którego podstawowym elementem budującym jest złota kula. W filmie przygotowanym przez TOFU Studio kula unosi się nad Gdańskiem.

Poznaj historię zaślubin Polski z morzem. Wykłady otwarte dla przewodników i pilotów wycieczek

Samorząd Województwa Pomorskiego po raz kolejny organizuje wykłady otwarte dla przewodników turystycznych i pilotów wycieczek z naszego regionu. Spotkanie zostanie zorganizowane w czwartek, 13 lutego 2020 r. Jego tematem będzie 100. rocznica zaślubin Polski z morzem.

Jak powinny wyglądać turystyczne trasy rowerowe? Możesz wypowiedzieć się podczas specjalnych konsultacji

Konsultacje społeczne projektu dokumentu „Wytycznych do projektowania i utrzymania turystycznych tras rowerowych" trwają do 14 stycznia 2020 roku. To dokument, który tworzą specjaliści z Departamentu Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Ma być podstawą do projektowania nowych tras rowerowych, dopasowanych do potrzeb rowerzystów.